Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Gangy cizinců s rušičkami útočí na parkoviště

Cizinci, kteří jsou vyhoštěni ze země, si nechají změnit příjmení a vrací se zpět krást. Škoda se již vyšplhala na více než tři čtvrtě milionu korun. 

Pražští kriminalisté řeší desítky případů vykradených aut na parkovištích u obchodních center. Převážnou většinu těchto krádeží mají na svědomí organizované skupiny cizinců, které za pomoci rušiček signálu zablokují vozidla před uzamčením a poté už jen čekají, než se jejich majitelé ztratí z dohledu. Kriminalisté za poslední dobu řešili několik desítek takto vykradených aut a škoda se již vyšplhala na více než tři čtvrtě milionu korun. Díky kamerovým systémům se detektivům daří mnoho skutků objasnit a pachatele zadržet, ale jelikož se jedná o cizince, kteří od soudu odcházejí převážně se správním vyhoštěním, tak tento problém zdaleka nekončí. Poté co opustí zemi, si ve své domovině změní na úřadě příjmení a zcela legálně se vrací zpět a ve své činnosti pokračují. Ve druhé variantě se vrací zpět den po uplynutí doby správního vyhoštění a jde prakticky o jakýsi koloběh. 

V tomto období, kdy se před Vánocemi začínají plnit všechna parkoviště k prasknutí, tak očekávají takovéto skupiny doslova žně. Přitom se tomu dá velmi snadno zabránit. Stačí, abyste si po uzamčení pečlivě zkontrolovali uzamčení svých vozidel a nenechávali v nich viditelně nic, co by tyto nenechavce mohlo lákat. Zároveň věnujte zvýšenou pozornost svému okolí, protože rušičky signálu fungují pouze na omezenou vzdálenost a tudíž jsou tito „pozorovatelé“ prakticky vždy na dohled. 

por. Bc. Richard Hrdina - 30. října 2023

vytisknout  e-mailem