Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Vodní skútr odcizený v Chorvatsku nalezli jablunkovští policisté

Frýdecko-Místecko - ..a mohl tak být vrácen majiteli. 

Spolupráce policistů na mezinárodní úrovni přinesla své plody a vedla k úspěšnému nalezení odcizeného vodního skútru.

V průběhu letních prázdnin obdrželi policisté obvodního oddělení Jablunkov prostřednictvím Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezidia ČR žádost chorvatských kolegů o prověření možného výskytu odcizeného vodního skútru na území České republiky, konkrétně v Jablunkově.

Skútr v hodnotě 20 tisíc euro byl odcizen jeho majiteli, který ho měl zakotvený na moři v přímořském letovisku na jihu Chorvatska. Chorvatští policisté v souvislosti s krádeží skútru zadrželi dvě osoby cizí státní příslušnosti a během šetření pak získali poznatky vedoucí právě až do Jablunkova.

Při prověrce na konkrétní adrese jablunkovští policisté sice uvedené plavidlo nenalezli, získali ale informace, které je dovedly na jiný pozemek, kde se pod plachtou hledaný vodní skútr opravdu nacházel. Policisté následně vyslechli majitele pozemku. Ten uvedl, že ho kontaktoval muž, kterého znal z dřívějška, zda by si u něj mohl dočasně nechat skútr, který převážel za hranice naší republiky, s čímž souhlasil.

Nalezený vodní skútr policisté zajistili a po vyřízení všech formalit mohl být předán zpět do rukou majitele. Ten si zařídil jeho odvoz z České republiky zpět do Chorvatska, kde si s ním bude moci opět užívat projížďky na moři.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
14. září 2023

Odkazy do noveho okna

nalezený skútr I.

nalezený skútr I. 

Detailní náhled

nalezený skútr II.

nalezený skútr II. 

Detailní náhled

nalezený skútr III.

nalezený skútr III. 

Detailní náhled

předání skútru

předání skútru 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem