Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Společná akce zaměřená na prevenci lesních požárů v Národním parku České Švýcarsko

ÚSTECKÝ KRAJ - HŘENSKO - Společné hlídky českých a německých policistů doplnili strážci národního parku. 

Vzhledem k loňskému požáru v Národním parku České Švýcarsko, který sledovala několik týdnů celá země, v letošním roce společně s německými kolegy a stráží národního parku uskutečníme několik společných akcí. Cílem těchto akcí je preventivně přímým společným výkonem předcházet a návštěvníky parku informovat o rizicích vzniku požáru souvisejících s nevhodným chováním.

První z těchto akcí realizujeme již dnes na počátku prázdnin. Ve vybrané lokalitě v okolí Hřenska máte možnost potkat společné hlídky českých a německých policistů společně se stráží národního parku, která nám poskytne detailní znalost terénu.  Zároveň tento výkon služby posílila skupina služební hipologie, kdy policisté na koních projíždí nepřístupný terén. Policisté na čtyřkolkách zaměří svou pozornost na přístupové cesty, kde platí zákazu vjezdu vozidel a na další vytipovaná místa, kde platí zákaz rozdělávání ohně nebo nocování. Podporu v této akci budeme mít i ze vzduchu. Z české strany budou na situaci dohlížet drony s termovizí a na německé straně vrtulník vybavený termokamerou.

Touto preventivně bezpečnostní akcí chceme upozornit na nutnost chovat se odpovědně a chránit jednu z nejcennějších hodnot, kterou bezesporu příroda je.

Ústí nad Labem 7. července 2023
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem