Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Řidič pod vlivem alkoholu

Tábor – Policisté muži naměřili přes 1,6 promile alkoholu v dechu. 

V uplynulých dnech sdělili táborští dopravní policisté ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky osmatřicetiletému muži z Frýdeckomístecka.

Dne 26. května 2023 krátce před půl desátou hodinou večerní zastavili dopravní policisté v ulici Brigádníků v Táboře osobní vozidlo tovární značky Renault. Při kontrole projevoval řidič známky opilosti, proto policisté přistoupili k provedení odborného měření na alkohol. Dechová zkouška přístrojem Dräger byla pozitivní s hodnotou přes 1,6 promile alkoholu v dechu. Muž se podrobil i lékařskému vyšetření v nemocnici, spojenému s odběrem biologického materiálu. Provedená expertíza potvrdila naměřené hodnoty. Při kontrole řidiče se navíc ukázalo, že je v evidenci řidičů veden jako neřidič s platnou blokací řidičského oprávnění.

Každý řidič by měl mít na paměti, že alkohol za volant nepatří. Alkohol zpomaluje reakce, činí člověka méně pozorným, ale současně dává falešný pocit sebedůvěry. Alkohol a jiné návykové látky patří mezi časté příčiny dopravních nehod. Jízda pod vlivem návykových látek je v České republice zákonem zakázána.

por. Bc. Lenka Pokorná    ta.pis@pcr.cz

tisková mluvčí a preventistka

7. června 2023

vytisknout  e-mailem