Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pokáceli javor

Orlová - v lesním porostu pokáceli strom a dřevo chtěli prodat 

Na základě oznámení o možné nelegální těžbě dřeva vyjela začátkem dubna hlídka obvodního oddělení policie Orlová do uvedené městské části. Po příjezdu na místo policisté zaregistrovali v lesním porostu pohyb dvou mužů, kteří poté, když je uviděli, utíkali každý jiným směrem. Jelikož policisté terén dobře znali, jednomu z nich únikovou cestu „zahradili“ z jiného směru.Muž jim sdělil, že s kamarádem nakládali na vozík již nařezané klády, které zde našli. Na místě „těžby“ byl pařez pokáceného stromu a klády v délce od jednoho do dvou metrů, přičemž některé již byly naložené na vozíku.
Muž (29 let) tvrdil, že s kamarádem pouze nakládali již pořezané dřevo. Svou výpověď změnil poté, kdy policisté na základě místní a osobní znalosti dohledali druhého muže (29 let). Ten již přiznal, že za asistence kamaráda motorovou pilou strom pokácel a nařezal  na polena. Oba následně uvedli, že se domluvili na pořezání jednoho stromu v lesním porostu. Získané dřevo chtěli prodat nebo využít pro vlastní topení. Svůj záměr však nestihli realizovat, policisté jim ho překazili.

Ve zkráceném přípravném řízení jim bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže. Jelikož v minulosti již byli za majetkovou trestnou činnost odsouzeni, hrozí jim až tříletý pobyt ve vězení.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
23. 5. 2023

Odkazy do noveho okna

Foto III

Foto III 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem