Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inaugurace prezidenta republiky

Na bezpečný průběh dohlédnou policisté z několika útvarů. 

Policie České republiky je jedním ze subjektů, který se podílí na zajištění hladkého průběhu inaugurace nově zvoleného prezidenta České republiky. Úkolem policistů je především zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti chráněných osob, které se slavnostního aktu dne 9. 3. 2023 zúčastní. Nezbytná bezpečnostní opatření se však veřejnosti dotknou jen minimálně.

Areál Pražského hradu bude veřejnosti otevřen, přičemž počítat je třeba pouze s dílčím omezením s ohledem na vytvoření nezbytných bezpečnostních koridorů pro průchod pozvaných hostů. Vstup do samotného areálu bude umožněn ve stejném režimu jako dosud a zahrnuje nezbytnou bezpečnostní kontrolu, kterou musí návštěvníci absolvovat při vstupu do areálu.  

Mimo samotný areál Pražského hradu budou bezpečnostní opatření patrná zejména na Hradčanském náměstí. Zde budeme zajišťovat plynulý průjezd vozidel příjezdovou trasou až k bráně Gigantů a stejně tak bude vymezen prostor od této brány směrem k soše T. G. Masaryka, kam prezident republiky položí květiny. Veřejnost bude mít na Hradčanském náměstí dále možnost sledovat průběh inaugurace na velkoplošných obrazovkách. Zde dohlédneme na veřejný pořádek a zajišťovat budeme také bezpečnost a plynulý průchod na přístupových cestách.

Do bezpečnostního opatření budou zapojeny řádově stovky policistů zejména z řad Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky, Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy a Ochranné služby. Občanům, kteří se budou chtíti slavnostního aktu zúčastnit ať už v areálu Pražského hradu nebo na Hradčanském náměstí doporučujeme, aby se na místo dostavili s dostatečným časovým předstihem a k přepravě využili v maximální možné míře městskou hromadnou dopravu. 

6. března 2023
plk. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, PP ČR

vytisknout  e-mailem