Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zlost si vybil na tramvaji

Pražští policisté pátrají po muži, kterého kvůli jeho podnapilosti vykázal řidič tramvaje z vozu. Ten se však vrátil a způsobil škodu za čtyři sta tisíc korun. 

Na konečné zastávce vykázal řidič tramvaje podnapilého muže, který obtěžoval svým nevhodným chováním ostatní cestující. Neznámý muž vystoupil z tramvaje a počkal si, až se vůz otočí a nastoupil zpět. Když se tramvaj rozjela, vytrhl bezpečnostní kladívko a začal ničit interiér tramvaje. Nejprve vysklil několik výplní u vstupních dveří a poté prohodil kladívko dveřmi do kabiny řidiče a to se zastavilo až za řídícím panelem. Celý incident se odehrál šestnáctého ledna poblíž křižovatky Makovského a Drahoňovského v Praze 6, kolem osmé hodiny večerní. 

Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachyceno jednání neznámého pachatele, avšak za použití všech pátracích prostředků se ho nepodařilo nalézt. 

Popis neznámého pachatele: česky hovořící muž ve věku 30 - 35 let, světlé pleti, kratší tmavé vlasy, 175 - 180 cm vysoký. V době události byl oblečen do khaki bundy, tmavých kalhot a na zádech měl šedý batoh. Pokud muže na kamerovém záznamu poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jeho nalezení, kontaktujte prosím linku 158. 

Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin poškození cizí věci až jeden rok za mřížemi. 

por. Bc. Richard Hrdina - 24. ledna 2023

vytisknout  e-mailem