Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Ohrožení pod vlivem návykové látky

Český Krumlov - Řidič si neodpustil zakázanou tekutinu. 

Ani předvánoční čas některé řidiče nepřinutí se zamyslet nad svým životem a to co zřejmě provádí během roku, je pro ně neodpustitelné – požívání návykových látek před jízdou motorovým vozidlem.

Pár hodin před Štědrým dnem jel po silnici II. třídy u Benešova nad Černou 52letý muž se svým osobním vozidlem tovární značky Volkswagen Golf, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, podmínkám provozu a vlastnostem nákladu, na mokré vozovce dostal smyk a havaroval do betonového sloupku. Poté skončil mimo silnici.

Při vyšetřování této nehody českokrumlovští dopravní policisté zjistili, že je z jeho dechu cítit závan alkoholu a proto ho vyzvali k provedení testu přístrojem Dräger. Výsledek měření převýšil více jak 1,6 promile. Obdobné množství měl v dechu i při opakovaném testu. Řidič s měřením souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření.

Strážci pořádku zmíněném muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestného řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

26. prosince 2022

vytisknout  e-mailem