Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Nová „Velitelsko-štábní vozidla“ pro odbory cizinecké policie

Dnes si policisté odborů cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Karlovarského a Libereckého převzali první dvě velitelsko – štábní vozidla značky Mercedes-Benz Sprinter 519 CDI/KAWA/XL AWD ve variantě MMC (Mobilní monitorovací a spojovací centrum). 

Předání se zúčastnili první náměstek policejního prezidenta genmjr. Mgr. Martin Vondrášek, náměstek ředitele Ředitelství služby cizinecké policie pro ekonomiku a informační systémy plk. Mgr. Petr Malovec, Ph.D., projektový manažer hlavního dodavatele a řešitele společnosti URC Systems, Ing. Juraj Hrabovský, Ph.D. a zástupci dalších řešitelů firem Elvia, Audiopro a SEFOR Solutions, kteří se na realizaci projektu rovněž podíleli.  

Nákup vozidel je v souladu s Usnesením vlády č. 745/2017 a úkoly, které vyplývají z „Vyhodnocení cvičení znovuzavedení kontrol na státních hranicích s Rakouskem, Polskem, Slovenskem a Německem v letech 2015 až 2017 (Vyhodnocení schopnosti znovuzavedení ochrany vnitřních hranic)“.

Vozidla jsou určena pro vizuální monitorování vzdálených objektů se záznamem v rámci opatření, zajištění hlasového a datového spojení jednotek provádějící činnost v terénu s možností propojení do infrastruktury PČR, pátrání po zájmových vozidlech s technologií pro rozpoznávání registračních značek a ke koordinaci jednotek v terénu s možností částečného převzetí operačního řízení.

Dalších devět vozidel bude předáno odborům cizinecké policie v průběhu letošního roku.
Poděkování patří plk. Petru Tichému, kpt. Tomáši Kirchhofovi, pplk. Jiřímu Basarabovi, Jiřímu Mašínovi, dalším členům „Společné pracovní realizační skupiny“ a všem zástupcům firem a jejich zaměstnancům, kteří se na realizaci projektu podíleli.

kpt. Bc. Renata Grecmanová
tisková mluvčí
Ředitelství služby cizinecké policie

27. ledna 2022

Odkazy do noveho okna

1 Foto 1

1 Foto 1 

Detailní náhled

2 Foto 2

2 Foto 2 

Detailní náhled

3 Foto 3

3 Foto 3 

Detailní náhled

4 Foto 4

4 Foto 4 

Detailní náhled

5 Foto 5

5 Foto 5 

Detailní náhled

6 Foto 6

6 Foto 6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem