Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bezpečně u vody 2021

Ať se rozhodnete strávit svou letní dovolenou v zahraničí či tuzemsku, stále platí, že bezpečnost u vody je důležitým tématem. Na tuzemských vodních plochách a v jejich okolí se tak i letos v průběhu celého léta budete potkávat s policisty. 

Bezpečně u vody - součinnostní akce policistů pořádkové služby, policejních preventistů a zástupců Státní plavební správy bude opět cílí na bezpečí osob pohybujících se na vodě i v jejím nejbližším okolí. Pohyb na vodních plochách a vodních cestách má svá pravidla, proto i letos policisté z poříčních oddělení zaměří svoji pozornost na dodržování ustanovení zákona č. 114/1995 Sb. o vnitrozemské plavbě. Kromě kontrol vůdců plavidel budeme apelovat na vzájemnou ohleduplnost a připomínat, že do vody ani k vodě nepatří alkohol. Našim cílem bude i letos váš bezpečný pobyt u vody,dodává k zaměření akce ředitel služby pořádkové policie plk. Petr Sehnoutka.

Policisté se budou při akcích věnovat všem účastníkům vodních radovánek. Tedy nejen vůdcům plavidel, ale i plavcům a návštěvníkům pláží a obdobných ploch. Odpovědností každého jednotlivce je nejen osobní bezpečí, ale i ohleduplnost k ostatním. Proto budou opakovaně připomínat dodržování pravidel silničního provozu, kontrolovat zákaz požívání alkoholu nebo upozorňovat na zásady zajištění majetku při pobytu u vody.

I v tomto roce bude poukazováno na zodpovědnou konzumaci alkoholu. Mnozí rekreanti si bez něj nedovedou představit svou dovolenou. Nicméně alkohol mohou policisté akceptovat pouze u vody. Na vodu zkrátka nepatří. A toto omezení se týká i plavců. Alkohol zvyšuje nejen bezpečnostní, ale i zdravotní riziko při pohybu na a ve vodě. Proto byla letošní akce Bezpečně u vody propojena s projektem „Řídím, piju nealko pivo“. Stejně jako při kontrolních akcích řidičů vozidel budeme spolupracovat s Českým svazem pivovarů a sladoven, se kterým už řadu let tento projekt realizujeme. V rámci preventivních aktivit budou svazem vůdcům plavidel poskytovány nealkoholické nápoje.

Každý rok řeší policisté případy pohřešování a bohužel i tonutí. Prosíme, pomozte nám předejít takovýmto událostem a než se k vodě vydáte, domluvte si se svými blízkými pravidla pobytu a pohybu. Velmi užitečné rady lze nalézt na stránkách www.bezpecnedetstvi.cz/prevence. Zde se nachází desatero bezpečného pobytu u vody.

Přejeme bezpečné prázdniny!

kpt. Bc. Ondřej Penc
oddělení prevence
18. června 2021
 

Odkazy do noveho okna

Bezpečně u vody

Bezpečně u vody 

Detailní náhled

Bezpečně u vody

Bezpečně u vody 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem