Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výherci celorepublikového kola výtvarné a literární soutěže

KRAJ – Dva výherci jsou ze Středočeského kraje 

Již tradičně každý rok pořádá Tým silniční bezpečnosti společně s Policií České republiky a dalšími partnery výtvarnou a literární soutěž. Pokaždé na jiné téma, ale vždy s dopravní tématikou.

Tentokrát byla soutěž vyhlášená na téma „ULICE NENÍ HERNA“ a probíhala od října loňského roku až do jeho konce. Osloveny byly všechny mateřské a základní školy ve Středočeském kraji. Výherce krajského kola jsme pak ocenili diplomem a dárky „na dálku“ a jejich ceny jsme jim zaslali, protože vzhledem k epidemiologické situaci a uzavřeným školám nebylo možné setkání a ocenění výherců realizovat osobně a tradičně v prostorách Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Následně proběhlo republikové kolo, kam jsme výherní díla zaslali. Z republikového kola pak vzešli dva výherci ze Středočeského kraje. Vzhledem k setrvávající epidemiologické situaci a faktu, že žáci do škol téměř nechodili, nebylo možné dříve výhercům jejich ceny osobně předat. 
Až tento týden se po delší době školy opět otevřely, a proto jsme ve čtvrtek 22. dubna zavítali osobně výherce celorepublikového kola ocenit a předat jim výherní diplomy a dárky od Policie České republiky a dalších partnerů celé soutěže. 

Výhercem druhého místa 2. kategorie (nižší ročníky ZŠ) se stal Vasyl  ze Základní školy Dobříš, který svým originálním „pohyblivým“ výkresem zaujal odbornou porotu a oprávněně tak získal 2. místo.
výherce Dobříš.jpegIMG_1180.jpg

Dalším výhercem se stal Marek ze Základní školy T. G. Masaryka v Poděbradech. Ten vyhrál speciální ocenění, protože jeho dílo bylo opravdu originální. Marek vytvořil dopravní deskovou hru, která je určena až pro čtyři hráče a je doplněná figurkami a kartičkami s úkoly.
výherce Poděbrady.jpegIMG_1179.jpg

Výhercům gratulujeme a budeme se velmi těšit na další originální díla, která mladí umělci zajisté znovu vytvoří.

Více informací o soutěži a všech výhercích naleznete zde: https://www.dopravnivychova.cz/novinka/928


kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
23. dubna 2021

vytisknout  e-mailem