Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Projekt ,,Bezpečné město“ v Týnci nad Sázavou

BENEŠOVSKO – Na Benešovsku se tak Týnec nad Sázavou stal sedmým městem, které se zapojilo do projektu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. 

Dne 15. října letošního roku podepsal ředitel územního odboru policie Benešov plk. Ing. Mgr. Pavel Havránek koordinační smlouvu se starostou města Týnec nad Sázavou Mgr. Martinem Kadrnožkou.  Podpisem této smlouvy navázali na dosavadní spolupráci a Týnec nad Sázavou se tak zapojil do projektu Středočeské policie ,,Bezpečná obec/město“. Tento projekt je postupně zaváděn ve Středočeském kraji z iniciativy Krajského ředitelství Policie ČR a má směřovat ke zlepšování kvality života v daných obcích/městech zejména v oblasti bezpečí. Stejně tak to vnímá i vedení města Týnec nad Sázavou, ani jemu není pocit bezpečí občanů lhostejný a přistoupilo k realizaci tohoto projektu.

Společným úkolem policie a města je vhodné koordinování sil a prostředků k ochraně veřejného pořádku a boj proti kriminalitě za využití svých kompetencí, prostředků, metod a forem práce. Jejich vzájemnou koordinací lze společným úsilím zlepšit bezpečnost a veřejný pořádek ve městě. V rámci tohoto projektu budou zveřejňovány některé případy trestné činnosti, ale také preventivní rady např. jak předcházet páchání trestné činnosti, jak se nestát obětí trestného činu, preventivní rady v souvislosti s dopravou aj. Dalším cílem je koordinace směřování výkonu hlídkové a obchůzkové činnosti hlídek do tzv. rizikových míst,  sdílení informací z kamerových záznamů, spolupráce na tvorbě a realizaci projektů prevence kriminality. Dalším dílčím cílem je zveřejňování tiskových zpráv a zvýšit tak  informovanost občanů.

V rámci okresu Benešov se do výše zmiňovaného projektu zapojilo již několik měst a obcí. Dlouhodobě spolupracujeme s Benešovem, Vlašimí a Voticemi. Dále se do projektu zapojila také Bystřice, Sázava a Pyšely.

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
2. listopadu 2020

vytisknout  e-mailem