Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nedovolené ozbrojování

Kriminalisté z Prahy III vypátrali muže, který ve své garáži neoprávněně přechovával více než 150 kilogramů munice a 26 kusů zbraní. 

Kriminalisté prvního oddělení třetího policejního obvodu operativním šetřením zjistili, že v průmyslovém areálu v Praze 8 se s největší pravděpodobností nachází větší množství nelegálně držených zbraní a munice. To se jim potvrdilo ve čtvrtek, krátce po desáté hodině, kdy při domovní prohlídce nalezli v garáži více než sto padesát kilogramů munice a šestadvacet dlouhých a krátkých střelných zbraní. Na místě zákroku se nacházel i dvaačtyřicetiletý muž, kterému zbraně patřily. Ten s kriminalisty spolupracoval a veškeré zbraně, které se nacházely v objektu, dobrovolně vydal. Zbraně byly v době prohlídky nabité a nachystané k použití. Při domovní prohlídce kriminalistům pomáhal i služební pes, který je speciálně vycvičený na vyhledávání zbraní a střeliva. Po provedení domovní prohlídky byl podezřelý převezen na policejní služebnu. Při výslechu muž policistům uvedl, že je vášnivý sběratel. Na dotaz, proč byly zbraně v době nálezu nabité, nedokázal vysvětlit.

 „Vášnivý“ sběratel je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Veškeré zajištěné zbraně kriminalisté odeslali na expertízu, kde se bude mimo jiné zjišťovat, zdali nebyly použity při spáchání trestného činu. Pokud by se ukázalo, že tomu tak bylo, může se okruh trestných činů ještě rozšířit. V nejbližší době kriminalisté s prověřovaným zahájí trestní stíhání, které bude vedeno na svobodě.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 28.7.2020

vytisknout  e-mailem