Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Případ uhynulých koček

JABLONEC NAD NISOU – Případ nalezených mrtvých koček šetří kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Jablonci nad Nisou. 

AKTUALIZACE ze dne 7. 5. 2020:

Tento týden komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Jablonci nad Nisou zahájil trestní stíhání 27letého muže jako obviněného ze spáchání trestného činu týrání zvířat, kterého se dopustil v únoru letošního roku. Na základě provedeného šetření a výsledků znaleckých posudků kriminalisté zjistili, že čtyři nalezené mrtvé kočky v místě bydliště obviněného uhynuly na následky týrání. Obviněnému nyní v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

_________________________________________________________________________________________________________________


V neděli 16. února policisté na Obvodním oddělení v Jablonci nad Nisou přijali oznámení o podezření z týrání zvířat, kterého se by se mohl dopouštet muž bydlící v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října. Nejprve byly před jedním z domů v této ulici nalezeny dvě uhynulé kočky, a to v nádobách na komunální odpad. Další dvě mrtvé kočky policisté nalezli v bytě uvedeného muže. Na místě těchto nálezů byla přítomna také zástupkyně Ligy na ochranu zvířat, která si všechny čtyři uhynulá zvířata převzala k zajištění provedení pitev pro určení příčiny smrti.

Jablonečtí policisté, kteří začali celý případ velmi intenzivně šetřit, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Vzhledem ke složitosti případu a potřeby zadání znaleckých posudků si ho následně již k dalším úkonům v trestním řízení převzali kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru v Jablonci nad Nisou. Do současné doby v souvislosti s tímto případem kriminalisté nezahájili trestní stíhání konkrétní osoby jako obviněné ze spáchání trestného činu.


20. 2. 2020
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem