Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nebezpečný šlehačkovač - aktualizace

HRADECKO - Ženě způsobil těžké zranění. 

AKTUALIZACE:  Vyšetřovatel v těchto dnech případ podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti odložil, protože dospěl k jednoznačnému závěru, že celá věc nemá znaky skutkové podstaty trestného činu. Ke svému závěru došel z jednak výsledků  šetření, které získal i díky provedených výpovědí, dále čerpal z doložených dokumentů a vyjádření České obchodní inspekce. ČOI potvrdila tvrzení vyšetřovatele, že dovozce, který byl zároveň i distributorem splnil podmínky zákona o ochraně spotřebitele, kdy zejména bezodkladným a dlouhodobým způsobem informoval spotřebitele o vadě na výrobku a nabízel jeho bezplatnou výměnu. Dále ČOI potvrdila, že produktová dokumentace k výrobku byla dostatečná a nepodléhala povinnosti provádět zkušební testy v České republice.

por. Iva Kormošová
15.7.2019, 14.30


Těsně před štědrým dnem jsme přijali oznámení o úrazu 52leté ženy. Na uvedenou adresu v centru města Hradce Králové vyrazili jak záchranáři, tak i policejní hlídka, která zjistila, že si žena chtěla ve výrobníku na bombičky připravit šlehačku. Ten však explodoval, čímž došlo k odtržení víčka s bombičkou, které ji zasáhlo do hlavy a způsobilo těžké zranění.
Policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci neznámého pachatele pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V současné době čekáme na výsledky znaleckých posudků. Zjišťují například, zda došlo k výbuchu špatnou manipulací nebo únavou materiálu.  

Od firmy, která zboží dováží, jsme zjistili, že již vloni vydali informaci o nebezpečnosti tohoto výrobku a dosud výrobek vlastní ještě okolo 6 tisíců spotřebitelů. Upozorňujeme tedy občany, kteří si zakoupili výrobník šlehačky - popis zde, aby výrobek vrátili prodejci a v žádném případě ho nepoužívali. Na základě zveřejnění toho případu se ozývají další lidé, kterým výrobník explodoval. Naštěstí se zatím nikdo další nezranil.

por. Iva Kormošová
29.1.2019, 14.15

Odkazy do noveho okna

Šlehačkovač

Šlehačkovač 

Detailní náhled

Šlehačkovač

Šlehačkovač 

Detailní náhled

Šlehačkovač

Šlehačkovač 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem