Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme sexuálního násilníka

Využil dívčiny bezbrannosti a v přítmí parku ji zneuctil. Pomůžete s pátráním? 

Počátkem srpna zavítala mladá, anglicky hovořící dívka do metropole. Přijela sem jak za poznáním, tak i za zábavou, což se jí ale stalo osudné.

Večer čtvrtého srpna navštívila dívka jeden z tanečních klubů, který je v horní části Václavského náměstí. Zde se po celý večer dobře bavila a při tom i něco málo popila.

Nad ránem pátého srpna nastal čas odebrat se domů, respektive do hotelu. Avšak ve chvíli, kdy sháněla taxík, se s ní dal do hovoru pro ni do té doby neznámý muž. Dívka s ním sice konverzovala, nicméně ve chvíli, kdy přijela „drožka“, chtěla do ní nastoupit a odjet.

To ji ale její nový známý rozmluvil s tím, že ji domů bezpečně doprovodí on sám. Navíc dívčino nové garde zmiňovanou drožku odeslalo pryč.

Neznámý muž pak dívku vedl „tím správným“ směrem, tedy údajně k jejímu hotelu. Avšak skutečnost byla úplně jiná. Muž totiž dívku neznalou prostředí dovedl k podchodu v Čelakovského sadech, kde pro poškozenou začalo doslova peklo.

Muž ji z ničeho nic v příšeří parkového křoví otočil zády k sobě, vyhrnul ji sukni a po „nekonečně“ dlouhých patnáct minut dívku znásilňoval. A to i přes to, že mu dívka opakovaně říkala, že něco takového nechce a ať toho nechá. Strach ji v danou chvíli nedovolil bránit se více.

Zmiňovaná čtvrthodina by zřejmě trvala mnohem déle, ale naštěstí pro poškozenou šli kolem neznámí lidé, před kterými sexuchtivec svého počínání zanechal a utekl neznámo kam.

Kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu, prošetřující tuto událost, sice zajistili záběry bezpečnostních kamer, na kterých je hledaný zachycen, nicméně ani tak se ho do této doby nepodařilo ztotožnit, vypátrat a zadržet.

Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud dotyčného na záběrech bezpečnostní kamery poznáváte, znáte jeho totožnost, nebo jeho místo pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 30. 10. 2018

vytisknout  e-mailem