Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Napadení v metru - aktualizace II

Muž, který byl v metru s ženou a kočárkem bezdůvodně zaútočil na poškozeného. 

Incident se odehrál v metru Jiřího z Poděbrad v pátek 10. srpna okolo 21 hodiny. Poškozený byl při čekání na metro bezdůvodně napaden útočníkem, který tam přišel se ženou, a měli s sebou kočárek i s dítětem. Ještě před napadením se útočník poškozeného zeptal „Co čumíš?“ načež se dozvěděl „Proč bych nečuměl…“. Pak následovalo nápadní poškozeného a několikaminutová rvačka na nástupišti. Útočník pak i s ženou a kočárkem nastoupili do soupravy a odjeli metrem na Strašnickou. Podle oznamovatele byl útočník nejspíš pod vlivem drog. Tedy by se mohlo jednat o narkomana.

Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři léta. Jestliže muže nebo ženu, která byla s ním, poznáváte, kontaktujte linku 158.

por. Bc. Jan Daněk – 17. 8. 2018

Aktualizace: Muže, kterého jsme v souvislosti s tímto případem hledali, se podařilo vypátrat a k věci vyslechnout. Muž uvedl, že ho celý incident mrzí a pravděpodobně na jeho chování měl vliv alkohol, který před tím vypil.

Muž byl po výslechu propuštěn a policisté budou na případu dál pracovat.  

Děkujeme všem, kteří případu věnovali pozornost, jelikož se muže povedlo vypátrat díky medializaci.   

por. Bc. Jan Daněk – 20. 8. 2018

Aktualizace: Kriminalisté v rámci práce na případu sdělili jednadvacetiletému muži obvinění ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví, za což v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody. Muž se v postavení obviněného k činu přiznal a uvedl, že ho celá situace mrzí a za své jednání se omlouvá.

por. Bc. Jan Daněk – 11. 10. 2018

vytisknout  e-mailem