Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Žádná pobodaná dívka!

PARDUBICE - Policie dementuje zprávu, která se šíří Pardubicemi. 

Nejen po sociálních sítích se šíří informace o tom, že v Tyršových sadech v Pardubicích byla během noci z neděle 29. 7. 2018 na pondělí 30. 7. 2018 pobodána mladá dívka skupinou cizinců. Za pardubickou policii tuto zprávu jednoznačně dementujeme.

Je pravda že jsme na linku 158 ve 22:45 přijali oznámení o jakémsi napadení dívky skupinou cizinců. Operační důstojník proto ihned na místo poslal dostupné policejní hlídky, které se spojily s oznamovatelem. Ten však řekl, že informaci o napadení má zprostředkovanou. Na místě se k hlídce přihlásila dívka, která uvedla, že informaci slyšela od své kamarádky. Policisté proto kontaktovali i jí. Poslední z uváděných dívek sdělila, že „slyšela“, že záchranná služba převážela do nemocnice pobodanou dívku.

Policisté kontaktovali záchrannou službu, nemocnici, prohledali Tyršovy sady a okolí, vytěžili občany, kteří se v parku celý večer nacházeli, avšak žádné protiprávní jednání a žádnou pobodanou ani jinak zraněnou osobu zde nenašli. Vzhledem k tomu, že se nepravdivá informace šíří městem jako lavina, uvádíme událost na pravou míru.

Přiloženo audio tiskové zprávy.

30. červenec 2018
por. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem