Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Loupež v sázkové kanceláři - aktualizace

V pondělí odpoledne přepadl lupič se zbraní sázkovou kancelář na náměstí Jiřího z Poděbrad. 

V pondělí 2. června po 16. hodině přepadl zatím neznámý pachatel sázkovou kancelář na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3. Pachatel přišel na pobočku, přistoupil k okénku a přes přepážku přehodil batoh. Následně vytáhl zbraň, kterou měl v pouzdře a pouzdro rozepnul s tím, že chce peníze. Ty mu obsluha ve strachu o život vydala a muž z pobočky odešel. Ze sázkové kanceláře si podezřelý odnesl několik tisíc korun.

Popis podezřelého: muž ve věku mezi 30 až 35 lety, atletické postavy vysoké asi 175 až 180 cm a tmavých krátkých vlasů česaných dozadu. Muž mluvil plynně česky bez akcentu.  Oblečený byl do bílého trička s krátkým rukávem, džínových kraťasů světle modré barvy a na nohou měl tmavé tenisky.

Podle všeho by muž mohl v okolí náměstí Jiřího z Poděbrad bydlet nebo pracovat v některé z restaurací. Do sázkové kanceláře v minulosti chodil jako zákazník.

Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což pachateli hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Jestliže muže na záběrech poznáváte, kontaktujte linku 158.

por. Bc. Jan Daněk – 3. 7. 2018

Aktualizace – Po zveřejnění případu v médiích kriminalisté obdrželi několik poznatků k osobě pachatele a díky tomu se muže podařilo ztotožnit. Následně si pro něj kriminalisté z druhého oddělení třetího policejního obvodu došli a zadrželi ho na ulici před domem.

Vzhledem k tomu, že muž provedl přepadení se zbraní a hrozila možnost, že je ozbrojen, jeho zadržení proběhlo za použití donucovacích prostředků.

Třicetiletý muž pak skončil na služebně kriminalistů, kde se k přepadení doznal a vydal jak zbraň, tak i oblečení, ve kterém loupil. Následně mu kriminalisté sdělili obvinění z trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Stíhaného pak kriminalisté odvezli do vězení, jelikož byl na něj vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody v délce trvání 102 měsíců. Konkrétně byl odsouzen za šest přepadení sázkových kancelářích s nožem v Severních Čechách.

Tímto děkujeme všem, kteří věnovali pátrací relaci pozornost a přispěli tím k objasnění případu.  

por. Bc. Jan Daněk – 17. 7. 2018

Odkazy do noveho okna

Zajištěná pistole

Zajištěná pistole 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem