Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Distribuovala pervitin

OLOMOUCKO - Hrozí jí až desetiletý pobyt za mřížemi . 

Začátkem tohoto týdne realizovali kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti, další případ na úseku drogové problematiky. V této souvislosti zahájili trestní stíhání devětadvacetileté ženy z Olomoucka, jakožto obviněné ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Samotná realizace proběhla v pondělí 9. dubna 2018. Na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byla devětadvacetiletá žena zadržena na jedné z ulic v Olomouci v okamžiku, kdy mělo dojít k prodeji drogy dalším dvěma odběratelům. Ještě téhož dne provedli kriminalisté domovní prohlídku v místě jejího bydliště a také prohlídku nebytových prostor – vozidla, kterým na místo předávky přijela. Při nich zajistili věci, související s nelegální distribucí drog, mimo jiné i několik gramů sušené rostlinné hmoty, sáčky s krystalickou látkou a také plynovou pistoli. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.

Jak kriminalisté zjistili, obviněná žena měla nejméně od března 2017 na teritoriu města Olomouce a jeho okolí za úplatu distribuovat několika odběratelům psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin, a to v různých dávkách a množství, který měla kupovat od dalších blíže neustanovených osob. Mezi její odběratele patřili muži i ženy ve věku od sedmadvaceti do dvaačtyřiceti let z Olomoucka. Rovněž i ona je uživatelkou drog. V minulosti byla již za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzena a potrestána.  V případě prokázání viny a odsouzení jí hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněné do vazby, který byl soudem akceptován.  Trestní stíhání obviněné je vedeno vazebně.

por. Mgr. Irena Urbánková

12. dubna 2018

vytisknout  e-mailem