Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dopravní nehodovost

Jihočeský kraj - Českobudějovicko, Strakonicko - Víkend byl ve znamení několika vážných nehod. 

Za uplynulý víkend řešili dopravní policisté v Jihočeském kraji několik nehod se zraněním účastníků.

Již v sobotu jsme vás informovali o zranění více osob v katastru obce Protivín - http://www.policie.cz/clanek/vazna-nehoda-u-protivina.aspx

Ještě téhož dne se v 16:20 hod. u obce Litvínovice na silnici I/3 zranila cyklistka, po střetu s motorkářem. Dle šetření jel řidič motocyklu tovární značky Yamaha MT od Litvínovic na České Budějovice, kdy předjížděl kolonu pomalu jedoucích vozidel. Před křižovatkou musel intenzivně brzdit a pravým zpětným zrcátkem zavadil o odbočující cyklistku. Ta po střetu upadla na komunikaci, kde se zranila. Poté jí z místa převezli zdravotníci k dalšímu ošetření. Případ vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté.

V neděli řešili opět českobudějovičtí dopravní policisté dvě nehody motorkářů.

Nejprve v katastru obce Týn nad Vltavou. Řidička motocyklu tovární značky Harley Davidson v 15:30 hod., na silnici II/105  ve směru na Hlubokou nad Vltavou, pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem, stavu a povaze vozovky a havarovala na vozovce. Přitom se lehce zranila, kdy jí zdravotníci ošetřili na místě.

Další, již vážnější nehoda motorkáře na Českobudějovicku, byla řešena v stejnou dobu u obce Zahájí, kde motocyklista se strojem tovární značky Honda CBF, na silnici III/10579, ve směru na Munice, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, při projíždění levotočivé zatáčky se dostal vlevo do protisměru, kde havaroval mimo komunikaci v příkopu. Řidič si způsobil zranění, s kterým byl transportován do zdravotnického zařízení.

Poslední vážná nehoda byla řešena na Strakonicku, kde v 17:00 hod. na silnici III/14010, mezi obcemi Drahonice a Čejetice, jela řidička osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia. V lesním úseku pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a povaze komunikace, dostala smyk a následně havarovala vlevo mimo komunikaci do vzrostlého stromu. Ženu museli záchranáři z vozidla vystříhat a následně letecky transportovat do zdravotnického zařízení.

Za oba dny řešili policisté 21 hlášených dopravních nehod.

Připomínáme obezřetnost a při jízdě mimo obce si uvědomte, že podél krajnice se stále množství posypového materiálu, kdy vjetí na tento podklad může snadno dojít ke smyku!

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

9. dubna 2018

Odkazy do noveho okna

DN za Drahonicemi I.

DN za Drahonicemi I. 

Detailní náhled

DN za Drahonicemi II.

DN za Drahonicemi II. 

Detailní náhled

DN Litvínovice I.

DN Litvínovice I. 

Detailní náhled

DN Litvínovice II.

DN Litvínovice II. 

Detailní náhled

DN u Týna nad V. I.

DN u Týna nad V. I. 

Detailní náhled

DN u Týna nad V. II.

DN u Týna nad V. II. 

Detailní náhled

DN u Zahájí

DN u Zahájí 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem