Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Identikit podezřelé osoby - aktualizace případu

RADNICKO - K objasnění případu by mohl napomoci sestavený identikit podezřelé osoby. 

     Touto cestou žádáme veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém muži, který se v obci na Radnicku dopustil protiprávního jednání. Případné svědky, kteří by mohli poskytnout na základě popisu podezřelého muže a sestaveného identikitu svědectví, které by mohlo vést k řádnému objasnění věci, žádáme, aby se obrátili na  bezplatnou linku tísňového volání 158.


nprap. Hana Kroftová
1. listopadu 2017

     Policisté z obvodního oddělení Radnice prověřují od pátku minulého týdne (27.10.2017) podezření ze spáchání přečinu krádeže. Dosud neznámý pachatel v pondělí (23.10.2017) zazvonil u jednoho z rodinných domů v obci Břasy. Poté co mu otevřela 75letá žena, neznámý muž jí sdělil, že vykupuje králičí kožky. Na to mu seniorka odvětila, že tyto nemá a že právě čeká na elektrikáře, jelikož už má několik dní rozbitý bojler. Muž nezaváhal a ihned ženě nabídl, že se pokusí bojler opravit. Nic netušící seniorka vpustila do domu neznámého muže, který se podíval na bojler a řekl, že oprava bude stát okolo 3 000 korun. Žena vzala z obálky, kterou měla ve vitríně v obývacím pokoji hotovost 4 000 a předala ji muži. Poté si odskočila na toaletu, a když se vracela, neznámý již stál na chodbě a ve spěchu ženě sdělil, že jakmile koupí nový bojler, vrátí se. Samozřejmě na to, že přišla i o zbytek hotovosti, kterou měla v obálce, přišla seniorka až večer.

popis muže: muž bílé pleti, výška okolo 185 cm, věk okolo 35 let, silnější postavy, krátké lehce vlnité vlasy černé barvy, sčesané dozadu, hnědé oči

oblečení: červeno - bílo - modrá bunda, černé kalhoty a sportovní tenisky

Muž přijel s vozidlem typu combi, pravděpodobně červené barvy.

Nejen v souvislosti s tímto případem policisté nabádají širokou veřejnost zejména starší občany k obezřetnosti a doporučujeme rodinným příslušníkům, aby své blízké upozornili na podvodníky, kteří jsou schopni přijít s jakýmkoliv scénářem a s úmyslem vylákat z nich finanční hotovost, použijí jakoukoliv lest. Upozorněte své blízké, aby dodržovali jedno z nejzákladnějších pravidel a nekomunikovali s neznámými osobami. Pokud se u jejich příbytků objeví neznámá osoba, nikdy ji nedůvěřujte a za žádných okolností ji nevpouštějte do svého obydlí. Podvodníci jsou velmi výřeční, přicházejí s různými legendami, kterými jsou schopni seniory přesvědčit, aby jim peníze dali.

Více k prevenci:

http://www.policie.cz/clanek/podvody-na-seniorech.as


nprap. Hana Kroftová
30. října 2017

Odkazy do noveho okna

imageresize

imageresize 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem