Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

Jihočeský kraj - S cílem upozornění na nebezpečí jízdy pod vlivem alkoholu obsadili minulý víkend policisté silniční trasy. (Hlasová schránka 974 222 116) 

Z pátku na sobotu proběhla na území Jihočeského kraje dopravně bezpečnostní akce Y, s cílem snížení dopravní nehodovosti v souvislosti s porušování zákazu řidiči motorových vozidel ohledně užívání před a během jízdy návykové látky. Do akce se zapojila více jak stovka policistů z řad pořádkové, dopravní a kriminální policie, kdy zastavili 771 motorových vozidel. Přitom zjistili 111 přestupků. 5 osob před jízdou požilo návykovou látku a to ať alkohol nebo drogu, 17 řidičů porušilo nejvyšší povolenou rychlost jízdy. Dále byly zjištěny přestupky na úseku používání bezpečnostních a pásů a zádržných zařízení, kdy 18 osob uvedené zabezpečení vůbec nepoužilo.

Technický stav ve stavu nevyhovující, zjistili u 23 motorových vozidel.

Jak jsme již informovali, s nástupem podzimního období je třeba dbát zvýšené opatrnosti v ranním a večerním času, kdy se v některých částech kraje mohou tvořit lokální mlhy, ze stromů spadané listí v kombinaci s mokrou vozovkou, představuje značné nebezpečí smyku. Proto buďte obezřetní nejen na sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

2. října 2017

vytisknout  e-mailem