Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Odvezte z rekreačních objektů cenné věci do bezpečí

Český Krumlov - Rekreační sezona je u konce, zloději začínají chaty a chalupy navštěvovat. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Do jedné z rekreačních chat v Kaplici se z pátka na sobotu vloupal neznámý zloděj. Ten tak připravil majitelům objektu na sobotní poledne nepříjemné překvapení. Ukradl rádio, kameru do auta, fotopast, modem, batoh, DVD přehrávač, plastovou bednu s nářadím a další věci. Majitelům objektu způsobil odcizením věcí škodu přesahující 17 000 korun. Po neznámém pachateli, který se dopustil trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, pátrají policisté z obvodního oddělení Kaplice.

Rekreační sezona už je pomalu u konce, myslete na kvalitní zabezpečení vašeho objektu. Nezapomínejte při odjezdu z chaty či chalupy zkontrolovat zda jste dobře zamkli, uzavřeli všechna okna, a to i ta do sklepa či na půdu. Cenné věci z objektu odvezte do bezpečí. Pokud už v chatě či chalupě cenné věci zůstávají, pořiďte si jejich fotodokumentaci a mějte od nich doklady o koupi. V některých rekreačních objektech přebývají lidé celoročně, a tak pokud víte o dobrém sousedovi, který by byl ochoten vám vaši chatu či chalupu pravidelně zkontrolovat, neváhejte ho o službu požádat. Pokud už k vloupání do objektu dojde, ihned volejte policisty. Do chaty či chalupy nevstupujte a hlavně neuklízejte, ničíte tak stopy, které policistům slouží při šetření případu.

Od ledna do srpna letošního roku, evidují jihočeští policisté přes sto případů vloupání do rekreačních chat.

kpt. Bc. Lenka Krausová, krpc.pio@pcr.cz

24. září 2017

vytisknout  e-mailem