Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme další poškozené ženy

Kriminalisté vyšetřují muže, který z žen vylákal téměř dva a půl milionu. Nestaly se taky jeho obětí? 

Kriminalisté třetího policejního obvodu vyšetřují případ, ve kterém podezřívají jednatřicetiletého muže, že se na internetových seznamkách seznamoval s ženami a od těch si pak půjčoval peníze. Potud by bylo vše v pořádku až do doby, než se na policii začaly obracet ženy s tím, že jim peníze nevrací.

V minulosti jsme již tento případ zveřejňovali a hledali další poškozené. Na základě tohoto zveřejnění se policistům přihlásila jedna poškozená. Od té doby se muž přejmenoval a změnil si jméno na Dominik Don. V tuto chvíli kriminalisté muže stíhají pro trestné činy podvod a zpronevěra, kdy evidují celkem 10 poškozených. Od nich si stíhaný muž půjčoval peníze pod různými legendami. Nejčastěji tvrdil, že je potřebuje na pronájem bytu, na provoz firmy nebo na licenci k pracovnímu projektu. Jedna z poškozených mu půjčila dokonce 900 tisíc korun.

Vzhledem k tomu, že muž pokračoval v páchání trestné činnosti i po sdělení obvinění, podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby. Soud tento podnět akceptoval a stíhání je od začátku září vedeno vazebně.

Touto cestou se opět obracíme na veřejnost a hledáme další případné poškozené. Jestliže jste se také staly obětí muže zachyceného na obrázcích, ozvěte se na linku 158.

Za shora uvedené trestné činy v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

pro. Bc. Jan Daněk – 23. září 2017

vytisknout  e-mailem