Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Požár komínové nástavby – DODATEK č. 2

Tábor – Planá nad Lužnicí – Obecné ohrožení z nedbalosti. (Hlasová schránka 974 238 116) 

Krátce před půl jedenáctou hodinou večerní včerejšího dne došlo v prostoru teplárny v Průmyslové ulici v Plané nad Lužnicí k požáru komínové nástavby odsiřovacího zařízení. Požár následně zasáhl i střechu přilehlého objektu. Dle prvotního zjištění nedošlo k ohrožení zdraví či života osob, které se na místě nacházely. Po likvidaci požáru jednotkou HZS se na místo dostavili policisté, včetně výjezdové skupiny táborských kriminalistů.

V průběhu ohledání místa události byla zjištěna důvodná obava z narušení statiky komínové nástavby. Okolí komína tak bylo v perimetru cca 100 metrů uzavřeno, a to včetně části přilehlé Průmyslové ulice. O situaci a přijatých opatření byli informováni starostové měst Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí, a rovněž tak provozovatel MHD, který upravil trasu autobusových spojů.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění požáru je předmětem šetření kriminalistů a vyšetřovatelů HZS, a to pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Na místo byl povolán statik. Na základě jeho vyjádření bude stanoven další postup, a to zejména, co se týče rozsahu a doby trvání přijatých opatření, včetně uzavření přilehlé části Průmyslové ulice v Plané nad Lužnicí.

Dodatek č. 1

Na základě provedeného šetření, vyhodnocení všech skutečností a zejména pak na základě písemného prohlášení soudního znalce v oboru pozemní a inženýrské stavby bylo v odpoledních hodinách včerejšího dne ve výše uvedené věci rozhodnuto o zprůjezdnění Průmyslové ulice v Plané nad Lužnicí.

Zároveň předesíláme, že v rámci dalšího postupu při řešení následků požáru komínové nástavby odsiřovacího zařízení může případně dojít k opětovnému uzavření uvedené komunikace, pouze však na nezbytně nutnou dobu potřebnou k provedení daných činností.

Děkujeme za pochopení.

Dodatek č. 2

Opětovné uzavření komunikace – neděle dne 13. srpna 2017.

Upozorňujeme občany, že v neděli dne 13. srpna 2017 by měla vzhledem k příznivým povětrnostním podmínkám probíhat demontáž požárem poškozené komínové nástavby odsiřovacího zařízení v prostoru teplárny v Plané nad Lužnicí. Z bezpečnostních důvodů bude proto opětovně v přilehlém prostoru teplárny uzavřena Průmyslová ulice v Plané nad Lužnicí, a to od osmé hodiny dopolední. Čas ukončení uzavírky není stanoven. Policisté dopravu odklání na přilehlý hlavní silniční tah I/3  - úsek Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí.

Děkujeme za pochopení.

por. Mgr. Miroslav Doubek   ta.pis@pcr.cz , krpc.pio@pcr.cz

13. srpna 2017

vytisknout  e-mailem