Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Sprejerství je trestný čin

KUTNOHORSKO - Policisté šetří případ sprejerství. 

Policisté z Kutné Hory přijali oznámení a okamžitě zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci.

K posprejování zdi domu v ulici Zvonařská došlo v Kutné Hoře v době od neděle 9. července 2017 do pondělka 10. července 2017 v době od 10:00 hodin do druhého dne 08:50 hodin. Dosud neznámý sprejer zde nasprejoval červenou barvou nečitelný nápis na fasádu domu. Způsobená škoda se v tomto případě pohybuje kolem 10 tisíc korun.

Policisté z Kutnohorska mají od začátku roku nahlášeny do dnešního dne celkem sedm případů nelegálně posprejovaných stěn, kontejnerů, věcí a stromů. Z toho jsou ve třech případech známy pachatelé.

Vyšetřovatelé vyhodnocují i několik let staré malůvky, které pak případné podezřelé můžou usvědčit i z více činů.

V roce 2016 bylo nahlášeno pět neobjasněných případů. V roce 2015 bylo nahlášeno 5 případů, z toho ve dvou případech pachatel stanul před soudem. V roce 2014 byly oznámeny tři dosud neobjasněné případy.

Věk pachatelů, kteří se věnují sprejerství, se převážně pohybuje od 17 let do 24 let. Sprejerství je již od začátku trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody. Pachatelům za takové jednání hrozí mimo pokuty i rok vězení.

Policisté v této souvislosti žádají o pomoc. Pokud by občané mohli poskytnout jakoukoli informaci vedoucí k dopadení těchto pachatelů, nechť se obrátí na bezplatnou telefonní linku 158.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
11. července 2017

vytisknout  e-mailem