Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Motoristická sezóna začíná

MĚLNICKO - S nástupem jara začíná motoristická sezóna. 

S přibývajícími teplými jarními dny se řidiči začínají připravovat na novou motoristickou sezónu. Své plechové miláčky z garáží vyvezou i ti motoristé, kteří v zimním období jezdí minimálně nebo vůbec. Jaro netrpělivě očekávají i motorkáři a cyklisté, kteří se již nemohou dočkat teplejších dní, aby mohli vyrazit na první projížďky. Na všech komunikacích dojde ke zvýšení provozu, mnozí motoristé i cyklisté jsou méně pozorní a obezřetní a někteří i méně rozumní při řízení svého vozidla. A to je právě doba, kdy každoročně dochází ke zvýšenému počtu dopravních nehod jak motoristů, tak i cyklistů.

Účastníci silničního provozu musí mít neustále na paměti, že se mohou dostat do situace, kdy se stanou účastníky dopravní nehody. Proto je nutné dodržovat všechna pravidla silničního provozu a dělat vše proto, aby se do takovéto situace nedostali. Přesto jsou situace, že i při dodržení všech pravidel se můžete stát účastníkem dopravní nehody. Když už k dopravní nehodě dojde, je třeba si uvědomit, co musí udělat řidič, který měl účast na dopravní nehodě i ostatní účastníci dopravní nehody. Dopravním nehodám je lepší vždy předcházet, ale ne vždy jim můžeme zabránit nebo je sami odvrátit.

Přestože v uplynulém roce bylo provedeno v rámci České republiky 1465 dopravně bezpečnostních akcí, nepodařilo se počet dopravních nehod snížit. V roce 2016 bylo o 5797 dopravních nehod více než v roce předcházejícím. Pozitivním jevem je to, že při zvýšeném počtu dopravních nehod došlo k 545 usmrcením osob, což je o 115 méně než v roce 2015. Zvýšený počet dopravních nehod však má za následek větší počet těžce a lehce zraněných osob a vyšší hmotné škody.

Tak jako každý rok, bude i letos policie ČR v jarních měsících provádět zvýšený dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu. Tento dohled nebude omezen pouze na jarní měsíce, ale bude pokračovat v průběhu celého roku s cílem snížit počet dopravních nehod a jejích následků. K tomuto mohou přispět všichni účastníci silničního provozu a nebude je to nic stát. Stačí pouze dodržovat zákon o provozu na pozemních komunikacích a předpisy s tím související. Mělničtí policisté přejí všem řidičům hodně šťastných kilometrů bez nehod a dopravních přestupků.

Josef Houžvic
Oddělení tisku a prevence
P ČR Mělník
23. března 2017

vytisknout  e-mailem