Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Dopravně - bezpečnostní akce TISPOL

KRAJ - Dopravně – bezpečnostní akce zaměřená na pásy. 

ilustrační foto PČRilustrační foto PČRV týdnu od 13.3. do 17.3.2017 proběhla i na území Královéhradeckého kraje dopravně – bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu dodržování povinnosti používat v motorových vozidlech bezpečnostní pásy a zádržné systémy.
Za 5 dní policisté zkontrolovali celkem 1 821 motorových vozidel a zjistili 494 dopravních přestupků, přičemž celkem 123 osob nerespektovalo povinnost použít bezpečnostní pás či zádržný systém ve vozidle. S ohledem na preventivní charakter bezpečnostní akce policisté tento přestupek sankcionovali velmi mírně a průměrná výše pokut za nevyužití bezpečnostního pásu či zádržného systému nepřesáhla hranici 300 Kč. Dalším častým přestupkem bylo nedodržení maximální povolené rychlosti, kdy celkem 105 řidičů bylo za tento prohřešek pokutováno v blokovém řízení.

Současně v rámci dopravně – bezpečnostní akce policisté řidiče informovali o správných způsobech poutání se, radili, jak správně nastavit opěrku hlavy ve voze a předávali poznatky o vhodných způsobech poutání dětí v dětských autosedačkách.

por. PhDr. Ondřej Moravčík
20.3.2017

vytisknout  e-mailem