Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nestali jste se i Vy obětí podvodníka?

Jen za loňský rok si podvody přišel na téměř čtyři miliony. Neobalamutil i někoho z Vás? 

Koncem ledna letošního roku zadrželi kriminalisté šestého oddělení druhého policejního obvodu šestatřicetiletého muže, který je v tuto chvíli obviněn z trestného činu podvod. S ohledem na výši způsobené škody mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Italsky hovořící muž je stíhán vazebně.

Podvodů se obviněný dopouštěl tím způsobem, že se vydávala buď za bývalého prvoligového fotbalistu, nebo za pokerového hráče, to podle toho v jakém prostředí se zrovna pohyboval. Nebránil se také vystupovat jako manažer slavných fotbalistů, nebo pokerových hráčů. Jeho dalšími legendami bylo, že je majitelem zahraničních fotbalových klubů či barů ve známých přímořských destinacích. Svá tvrzení podporoval fotografiemi se slavnými osobnostmi z fotbalového prostředí, jako je například Ronaldo.

Na základě těchto smyšlených legend pak sliboval a nabízel své manažerské služby, nebo zajištění financování kariéry například začínajícím pokerovým hráčům. Stejně tak se nebál slibovat, možná dokonce garantovat, snadné výdělky prostřednictvím sázek na fotbalová utkání v rámci celé Evropy.

Tímto svým jednáním obviněný podvodně z poškozených vylákal částku dosahující bez mála 3.900.000,- Kč. Tyto finanční prostředky podvodníkovi poškození předávali na následných schůzkách v hotovosti, bez jakékoli písemné kvitance. Při těchto schůzkách obviněný působil jako velice movitý člověk, kdy nebylo výjimkou, že ho najednání doprovázel bodyguard.

Kriminalisté se ale na základě zjištěných skutečností důvodně domnívají, že poškozených a podvodně získaných financí by mohlo být mnohem víc.

Proto z tohoto místa prosíme, aby se kriminalistům druhého policejního obvodu přihlásili všichni ti, kteří se také stali obětí obviněného. Detektivům se tyto osoby mohu přihlásit prostřednictvím linky tísňového volání 158, nebo emailu lenka.rablova@pcr.cz.

por. Mgr. Tomáš Hulan 3. 2. 2017

vytisknout  e-mailem