Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Návrh na obžalobu za krácení DPH

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v uplynulých dnech navrhli státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci obžalovat 8 osob za krácení daní v celkové hodnotě cca 206 milionů korun.  

Skupina 8 obviněných (6 mužů a 2 ženy) obchodovala s pohonnými hmotami v řetězci obchodně a personálně provázaných obchodních společností. Podle našich závěrů měly tyto osoby působit jako organizovaná zločinecká skupina s jasně nastavenými vztahy vzájemné podřízenosti a nadřízenosti a s přesně stanovenými funkčními kompetencemi a vymezenou dělbou činností.

Z výsledku vyšetřování vyplynulo, že obvinění měli v průběhu roku 2010 zkrátit daňovou povinnost na DPH jedné obchodní společnosti ve výši nejméně 205,8 milionu korun. Podle závěrů policistů ÚOKFK měli do daňových přiznání této firmy zcela vědomě uvádět zkreslené a nepravdivé údaje o přijatých a uskutečněných zdanitelných plnění s nepravdivě vyčíslenou vlastní daňovou povinností.

Všechny osoby jsou trestně stíhány pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby spáchaný ve prospěch organizované zločinecké skupiny a trestný čin účast na organizované zločinecké skupině.

Všech 6 obviněných mužů se v současné době nachází ve výkonu trestu odnětí svobody pro předchozí trestnou činnost. V rámci spisu Barella, který rovněž zpracovávali kriminalisté ÚOKFK, byli v roce 2014 pravomocně odsouzeni Vrchním soudem v Olomouci k nepodmíněným trestům odnětí svobody. Spis Barella se také týkal rozsáhlého krácení daní. 
 

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
22. června 2016

vytisknout  e-mailem