Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Obvinění za „vyprání“ 354 milionů korun

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v rámci operace s krycím názvem Aladin obvinili minulý týden pětačtyřicetiletého muže z legalizace výnosů z trestné činnosti v celkové hodnotě 354 milionů korun.  

Tento muž měl podle našich závěrů organizovat a zároveň také převádět do zahraničí finanční prostředky, které měly být zpronevěřeny a následně vyvedeny z Metropolitního spořitelního družstva, t.č. v likvidaci. V průběhu let 2012 až 2014 mělo prostřednictvím elektronického bankovnictví postupně docházet k převodům peněz v celkové hodnotě 354 milionů korun do tří obchodních společností v Hong Kongu.

Po převzetí usnesení o zahájení trestního stíhání byl obviněný muž zadržen a kriminalisté ÚOKFK podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí do vazby. Státní zástupce vzetí do vazby navrhl, nicméně soudce rozhodl o propuštění zadrženého na svobodu.

V rámci úkonů trestního řízení zajistili kriminalisté ÚOKFK jako tzv. náhradní hodnotu výnosu z trestné činnosti nemovitosti v odhadované ceně 50 milionů korun. Obviněnému byla rovněž zajištěna sbírka luxusních hodinek.

V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na 8 let. Věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

V rámci případu vyvedení peněz z Metropolitního spořitelního družstva, kterým se rovněž zabýval náš útvar, je trestně stíháno celkem 20 osob a státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze již v lednu 2016 podala na tyto osoby obžalobu k Městskému soudu v Praze.
 

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
14. června 2016

 

Odkazy do noveho okna

zajištěný dům

zajištěný dům 

Detailní náhled

zajištěný dům - bazén

zajištěný dům - bazén 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem