Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zajištění 640 milionů korun

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v průběhu vyšetřování případu OCTAVIAN zjistili informace k velkému objemu finančních prostředků, kterým disponovala jedna z obviněných osob.  

Finanční prostředky ve výši cca 640 milionů korun byly umístěny na zahraničním bankovním účtu. Tuto informaci naši kriminalisté obratem poskytli dozorujícímu státnímu zástupci. Díky rychlé a vstřícné spolupráci ÚOKFK, Městského státního zastupitelství v Praze, agentury EUROJUST a státu, ve kterém byly finanční prostředky uloženy, došlo v rámci několika hodin k zajištění této částky jako tzv. náhradní hodnoty.

Rychlá spolupráce byla zcela nezbytná, neboť v ten samý den obdržela finanční instituce pokyn k přesunu větší části uložených prostředků na účet vedený v bance se sídlem mimo Evropskou unii.

V rámci vyšetřování případu OCTAVIAN je trestně stíháno celkem 11 osob, které jsou obviněny z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti. Tyto osoby se podle našich závěrů měly podílet na neoprávněném vylákání nadměrných odpočtů DPH ve výši cca 770 milionů korun.

V průběhu trestního řízení již došlo k zajištění nemovitostí a jiných finančních prostředků. V současné době je tak zajištěn majetek v prakticky stejné výši, jakou by měla činit způsobená škoda.
 

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
8. června 2016

vytisknout  e-mailem