Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Policie zajistila dodávku s 26 Afghánci

Policisté dále pátrají po převaděčích, do akce je nasazený i vrtulník. 

Dnes po šesté hodině ráno zadržela policejní hlídka v obci Poběžovice v Plzeňském kraji dodávku značky Peugeot Boxer, ve které cestovalo 26 běženců (11 mužů, 5 žen a deset dětí ve věku od půl roku do 15 let), s největší pravděpodobností afghánské národnosti. Policie dodávku monitorovala s podezřením, že toto vozidlo by mohlo být využíváno k nelegálnímu převádění osob přes státní hranice. Řidič dodávky i spolujezdec z místa utekli ještě před kontrolou vozidla.

Policisté v současné chvíli po dvojici pátrají a do pátrací akce je nasazený i policejní vrtulník. Policie nyní zajištěnou skupinu vytěžuje za účelem zjištění, zda se nejedná o žadatele o azyl v jiné zemi EU, jaký je jejich pobytový statut na území ČR a další okolnosti. Po získání těchto informací pak bude rozhodnuto o dalším postupu s tím, že tento proces bude trvat nejméně do večerních hodin.

plk. Mgr. Kateřina Rendlová, 21. 4. 2016

 

Aktualizace 21. 4. 2016 z 11:15 hodin:

Policisté disponovali informací, že vozidlo se stejnou poznávací značkou bylo v minulosti využito k nelegálnímu převedení osob přes státní hranice a zároveň věděli, že se nachází na našem území. Policisté proto na dodávku čekali, a když se pak objevila na silnici, asi 50 metrů před dojezdem dali světelnými signály řidiči pokyn k zastavení vozidla. Na to posádka reagovala prudkým zastavením a okamžitým útěkem z vozidla. Policejní hlídka poté věnovala pozornost především uzavřenému nákladovému prostoru, ze kterého se ozýval dětský pláč a nářek. Prioritní bylo v danou chvíli neohrozit životy a zdraví převážených osob. Pátrání po uprchlých osobách bylo zahájeno bezprostředně po útěku.

vytisknout  e-mailem