Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krácení daní za 340 milionů korun

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech obvinili v rámci případu s krycím názvem KUBA dvě osoby z krácení DPH při obchodování s pohonnými hmotami se škodou cca 340 milionů korun.  

Oba obvinění muži působili v obchodní společnosti (jeden v pozici jednatele), která v průběhu roku 2011 nakupovala od firem sídlících v jiném členském státě Evropské unie pohonné hmoty. Ty po transportu do České republiky měly být prostřednictvím sjednaných prodejců distribuovány konečným odběratelům. Podle závěrů kriminalistů ÚOKFK však z nakoupených pohonných hmot nebyla řádně odváděna DPH.

Trestní oznámení v této věci podal místně příslušný finanční úřad.

Při prověřování trestné činnosti pracovníci týmu Daňová Kobra úzce spolupracovali s Finančním analytickým útvarem Ministerstva financí.

Oba muži byli obviněni ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.  V případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. Věc dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.


pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
31. března 2016

vytisknout  e-mailem