Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Lihová kauza – návrh na obžalobu

Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) dnes předali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci spisový materiál, který se týká krácení daní při obchodování s lihem se škodou cca 1,25 miliardy korun. Zároveň navrhli podat obžalobu na 7 obviněných osob.  

Případ je pokračováním tzv. lihové kauzy, v rámci které již bylo v prosinci 2015 Krajským soudem v Ostravě – pobočka Olomouc nepravomocně odsouzeno 8 osob.
 
V této věci jde o krácení daní při výrobě alkoholických nápojů z lihu, ze kterého nebyla přiznána a odvedena spotřební daň a následné uvádění těchto nápojů do volného daňového oběhu na území České republiky. Tři osoby jsou stíhány pro trestný čin účast na organizované zločinecké skupině a trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, spáchaný ve prospěch organizované zločinecké skupiny. Další čtyři osoby jsou stíhány pro trestný čin účast na organizované zločinecké skupině. U prvních tří osob je v případě pravomocného rozsudku horní hranice trestu odnětí svobody 10 let, která se však zvyšuje o jednu třetinu (čin spáchaný ve prospěch organizované zločinecké skupiny). Dalším čtyřem obviněným v případě pravomocného rozsudku hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.
 
Trestní stíhání všech osob je vedeno na svobodě.


pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
30. března 2016

vytisknout  e-mailem