Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Vyloupil další byty, tentokrát v Mariánských Lázních

CHEBSKO – Kriminalisté podali podnět na vazbu.  

49 letý zloděj, který v Karlových Varech vykrádal byty je již obviněn i kriminalisty z Chebu (případ zde), kteří zahájili trestní stíhání pro pokračující přečiny Porušování domovní svobody, Krádež a Poškození cizí věci.

Ve středu dne 17. února měl v dopoledních hodinách vniknout v Mariánských Lázních do dvou domů za účelem krádeže věcí. V prvním případě vyřezal otvor do dveří bytu, kterým vniknul dovnitř, byt prohledal, ale nic neodcizil. Stejným způsobem si počínal i u sousedního bytu, kde byl zřejmě vyrušen a z bytu taktéž nic neodcizil.

Ve druhém případě na jiném místě v Mariánských Lázních opět vnikl do domu, kde poškodil dveře jednoho z bytů, kudy vniknul dovnitř. Po prohledání bytu z něj odcizil peněženku s finanční hotovostí kolem 8 tisíc korun, dále soupravu na měření cukru v krvi a další příslušenství pro diabetiky a několik lahví alkoholu. Majitelům způsobil na poškození dveří a na odcizených věcech celkovou škodu kolem 16 tisíc korun.

Policisté z Obvodního oddělení v Mariánských Lázních byly ihned seznámeni s případem, který se v jejich městě stal. Dle informací k možnému pachateli pak provedla policejní hlídka prověrku po celém městě, přičemž se soustředila i na vlakové nádraží. Zde zjistila přítomnost osoby, která odpovídala popisu podezřelého. Následnou kontrolou bylo potvrzeno, že se jedná o pachatele, který měl u sebe i část odcizených věcí.

Obviněný muž se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl již v posledních třech letech za stejné trestné činy odsouzen a potrestán soudem. Chebští kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Na rozhodnutí, zda bude soudcem poslán do vazební věznice, si počká v policejní cele. V případě prokázání viny mu tak hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

nprap. Zuzana Týřová
19. 2. 2016

vytisknout  e-mailem