Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Obvinění z podvodu za 155 milionů

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v tomto týdnu obvinili z trestného činu podvodu jednu osobu v souvislosti s vydáním licence na výrobu elektřiny z fotovoltaických zdrojů. 

Obviněnému muži kriminalisté kladou za vinu, že jako člen správní rady obecně prospěšné společnosti měl v květnu 2010 přichystat ke správnímu řízení ERÚ padělané prohlášení jednoho severočeského městského úřadu, že k výstavbě fotovoltaické elektrárny není třeba stavební povolení nebo ohlášení stavby a že na základě již uděleného územního souhlasu může stavebník započít se stavbou. V prosinci 2010 měl obviněný muž přichystat ke správnímu řízení ERÚ zcela nepravdivé a padělané sdělení téhož městského úřadu, že bere na vědomí oznámení o zahájení užívání stavby fotovoltaické elektrárny.

Na základě těchto nepravdivých a padělaných sdělení městského úřadu získala v prosinci 2010 obchodní společnost (a.s.) licenci na výrobu elektřiny. Tato licence je však podle našich závěrů neplatná a společnost tak měla získat neoprávněný nárok na garantovanou výkupní cenu pro výrobu elektřiny z fotovoltaických zdrojů uvedených do provozu v roce 2010.

Do srpna loňského roku tak mělo dojít k obohacení obchodní společnosti (a.s.) o cca 155 milionů korun.

Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na 10 let.

Věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

 

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
29. ledna 2016

vytisknout  e-mailem