Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Objasnili vloupání do chatek a rodinného domu v Trutnově

TRUTNOVSKO - První sníh dovedl policisty na stopu. 

Trutnovští policisté objasnili vloupání do pěti zahradních chatek a jednoho rodinného domu v Trutnově, ke kterým došlo v druhé polovině listopadu letošního roku. Pachatel při své poslední krádeži odjel z místa na odcizeném kole, ovšem zapomněl na to, že napadl sníh!

Vyšetřovatel v šesti případech v nejbližších dnech zahájí trestní stíhání sedmadvacetiletého muže z Trutnovska, kterého obviní z krádeže a porušování domovní svobody. Je podezřelý, že se vloupal do již zmíněných objektů, ze kterých odcizil věci za necelých 29 tisíc korun a způsobil škodu na majetku necelé 3 tisíce korun.

Policisté místního obvodního oddělení v prvním případě pátrali po pachateli, který se nezjištěným způsobem vloupal do jedné zahradní chatky na Bojišti, ze které dvaašedesátileté ženě odcizil sportovní tašku a kávu.

Ve druhém případě se pachatel „vrátil na místo činu“ tedy do stejné chatky. Odtud ženě odcizil spodní prádlo a plavky. Jelikož mu jeho „lup“ zřejmě nestačil „nahlédl“ ještě do druhé, třetí a čtvrté chatky nedaleko. Podařilo se mu odtud odcizit opět pouze spodní prádlo a plavky. Za to škoda na majetku se vyšplhala na necelé 2 tisíce korun.

S největší pravděpodobností se mu nedařilo, jak si představoval. „Nelenil“ a vloupal se do rodinného domu, odkud sebral vše, co mu přišlo pod ruce, hlavně spodní prádlo! Svou „kořist“ si uložil do tašek, které nalezl v domě a odvezl na kole domů. Majitelé vyčíslili škodu na 27 tisíc korun.

Mladíkovi v případě prokázání viny hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.  

10. 12. 2015, 9:00
nprap. Pižlová Šárka, DiS.

vytisknout  e-mailem