Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Za dobrotu na žebrotu

Pátráme po dvou dívkách, které důvěřivého cizince okradly téměř o vše, co měl v hotelovém pokoji. 

Kriminalisté druhého policejního obvodu se od druhé poloviny června zabývají případem krádeže věcí z hotelového pokoje. Vše začalo po půlnoci na Václavském náměstí, kde cizince z Anglie oslovily dvě dívky s tím, zda by jim nekoupil párek v rohlíku. Cizinec jejich přání vyhověl a během toho mu také dívky sdělily, že bydlí mimo Prahu a nemají se tam jak dostat. Důvěřivý cizinec jim proto nabídl, že vzhledem k jejich těžké situaci mohou přespat v jeho hotelovém pokoji v Praze 2. Po příchodu na pokoj si ještě chvíli povídali, přičemž jedna z dívek s cizincem hovořila anglicky a mezi sebou se dívky dorozumívaly česky. Hostitel byl navíc natolik vstřícný, že jim přenechal svou postel a sám přespal na pohovce. Když se však ráno probudil, čekalo ho nemilé překvapení. Dívky nejen že odešly bez rozloučení, navíc mu také odcizily téměř všechny jeho osobní věci. Konkrétně se jednalo o dva mobilní telefony, tablet, finanční hotovost, luxusní hodinky ale dokonce dva holicí strojky a vody po holení. Dívky si tak včetně bezplatného noclehu přišly na bezmála pětašedesát tisíc korun.
 
Kamerové systémy uvnitř hotelu však tyto dvě nevděčné návštěvnice zachytily a policisté znají alespoň jejich podobu. Obě dívky jsou podezřelé z trestného činu krádeže, za což by jim v případě odsouzení hrozil až pětiletý pobyt za mřížemi.
 
Kriminalisté se nyní touto cestou obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při spolupátrání po dvou dívkách. Jakékoliv informace k jejich totožnosti či pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158, nebo kterékoliv policejní služebně. 
 
por. Bc. Iveta Martínková – 7. 7. 2015

 

vytisknout  e-mailem