Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Den policie 2015

Ms kraj - na knihu Policejních pohádek se stály fronty 

Den PČR Ostrava -1.JPGPřepestrou prezentaci policejních služeb, ale také ukázek hasičů, záchranářů, vojáků i příslušníků Vazební věznice Ostrava, mají za sebou návštěvníci letošního Dne policie v Ostravě. Již jedenáctý ročník akce dostal podtitul pohádkový a to proto, že děti měly poprvé možnost soutěžit o 500 kusů prvních Policejních pohádek. Knihu vydalo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje díky podpoře Moravskoslezského kraje. Vše o projektu naleznete na našem pohádkovém webu: http://www.policie.cz/clanek/policejni-pohadky-policejni-pohadky-o-projektu.aspx .

Den PČR Ostrava 2.JPGV průběhu slavnostního zahájení „Dne policie 2015“ bylo oceněno řádově 30 nominovaných, jak policistů, tak zástupců spolupracujících subjektů. Z rukou plk. Tomáše Kužela, ředitele moravskoslezské policie, převzala medaili také kpt. Mgr. Zuzana Baranová, vedoucí týmu krizových interventů (o problematice krizové intervence jsme vás informovali na tiskové besedě viz http://www.policie.cz/clanek/tym-krizovych-interventu.aspx) .

Den PČR Ostrava-7.JPGPlaketou Policie České republiky byli oceněni například krajský koordinátorprojektu BESIPu Pavel Rakus, kterýs námi na úseku zejména dopravní prevence spolupracuje velmi intenzivně řadu let. A stejně tak, na poli Den PČR Ostrava-6.JPGprevence, ale i při objasňování trestných činů výrazným způsobem napomáhají tvůrci pořadu České televize „Na stopě“ Mgr. Richard Hýsek a Roman Svoboda. Plaketou Policie České republiky byla oceněna iilustrátorka Policejních pohádek Mgr. Šárka Nogová.

Z rukou JUDr. Josefa Babky, náměstka Den PČR Ostrava-3.JPGhejtmana, převzal pamětní list a medaili plk. Tomáš Kužel, ředitel moravskoslezské policie. Ocenění udělil Moravskoslezský kraj za aktivní spolupráci na úseku zajištění bezpečnosti.

Den PČR Ostrava-9.JPGZa dlouholetou spolupráci a podporu zapsaného spolku Veterán policie ČR v našem kraji byly dekorovány prapory Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Čestnou stuhou tohoto subjektu. Slavnostního dekorování se ujali zástupci zapsaného spolku Veterán policie ČR, Bedřich Fiala a Mgr. Vilém Vaculík.

Den PČR Ostrava-8.JPGPo úvodní, slavnostní části, už byla odstartována dětská soutěž o knížku. Děti na pohádkové trase plnily celkem osm úkolů, jejich úspěšné splnění pak bylo deklarováno razítky postav Policejních pohádek na pohádkových soutěžních kartách. A tak děti shromažďovaly pohádkové postavičky, absolvujíc test zdatnosti, zkoušku bystrosti jako hlavní hrdina knížky, policista Honzík. Na jednom ze stanovišť si poslechly některou z 16 pohádek, na jiném hledaly stopu (stanoviště skupiny kriminalistické techniky). Na soutěžním stanovišti Městské policie Ostrava „Pozor jehla,“ plnily úkol v rámci pohádky „Jak Magdaléna našla injekční stříkačku a co z toho nakonec bylo.“ Na stanovišti BESIPu byl připraven příběh „Proč cesta není hřiště.“ Soutěžní Den PČR Ostrava10.JPGstanoviště hasičů se neslo ve jménu pohádky „Jak Julie zapálila les.“

Každou hodinu se četly „Policejní pohádky,“ jejichž úspěch dokládal nejen zcela zaplněný sál, ale také dlouhé řady dětí, rodičů a prarodičů, trpělivě čekající po splnění všech úkolů na kýženou knihu. A nutno dodat, že zájem byl převeliký, soutěžící si odnesli 500 kusů knih.

Současně však v rámci Dne policie 2015 probíhaly akční Den PČR Ostrava12.JPGukázky zásahové i speciální pořádkové jednotky, oddělení hlídkové služby, kde policisté užili i TASER. Spolupráci předvedli policisté, hasiči i záchranáři při ukázce fiktivní dopravní nehody se zraněnými. Ukázku však připravili i vojáci, hasiči zachraňovali osoby z výšky, slaňovali z hradeb. Nechyběla ukázka bojového umění Musado či ukázka Vazební věznice Ostrava.

Návštěvníci však mohli zhlédnout i speciální vybavení, techniku, zbraně, namátkou lze vzpomenout vrtulník, speciální vozy Den PČR Ostrava-11.JPGdopravní policie, speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, pyrotechnické služby, cizinecké policie, vozový park Armády České republiky a mnohé další. Dnem provázel návštěvníky profesionální moderátor Mgr. Michal Pistolas.

Jen díky ideální spolupráci všech zúčastněných složek IZS, záchranářů, hasičů, Armády České republiky, Vazební věznice Ostrava, BESIPu, Městské policie Ostrava a dalších, bylo možno veřejnosti představit komplexní prezentaci výše uvedeného. Výjimečnou akci by však nebylo možno konat bez podpory generálních partnerů, statutárního města Ostravy a zejména Moravskoslezského kraje. Za podporu i spolupráci náleží všem zúčastněným obrovské poděkování.

 

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková 
22. 6. 2015

V zrcadle médií:  22-6 MS Deník , 22-6 Mf Dnes

Zaznamenali jsme

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výjimečná prezentace práce policistů, hasičů, záchranářů, vojáků i příslušníků Vazební věznice Ostrava, čeká návštěvníky již tradičního DNE POLICIE 2015 v prostorách Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 20. 6. 2015 od 10 hodin.

Jednou v roce může veřejnost zhlédnout nejzajímavější dynamické ukázky speciálních policejních jednotek (zásahové i pořádkové), v podobě ukázek pronásledování ozbrojených pachatelů či zákroku proti skupině výtržníků. Akčnost však diváky čeká i v ukázkách oddělení hlídkové služby, jsou připraveny ukázky použití TASERU. Zákrok proti vězňům provedou příslušníci Vazební věznice Ostrava.

Dětmi velmi oblíbené jsou pak veškeré ukázky služební kynologie a hipologie, které jsou připraveny i v letošním roce. Scházet nebude prezentace vojáků, bojového umění MUSADO i ukázka s názvem – vojenská patrola.

Hasiči budou zachraňovat osoby z výšky pomocí lezecké techniky a jedinečnou souhru práce záchranářů, hasičů i policistů lze spatřit při fiktivní ukázce s názvem dopravní nehoda se zraněnými.

Nejen dynamické ukázky však návštěvníky DNE POLICIE 2015 čekají. V průběhu celého dne lze zhlédnout i statické ukázky speciálního vozového parku, motocyklů, ukázky výstroje a zbraní. Scházet nebude ani vrtulník. V „obležení“ jsou velmi často také kriminalističtí technici, když si návštěvníci na památku chtějí odnést svůj daktyloskopický otisk, případně chtějí proniknout do některého z „tajů“ kriminalistické techniky. Chybět nebude prezentace speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, dopravní služby, pyrotechnické služby, oddělení hlídkové služby, cizinecké policie, oddělení kriminalistické techniky.

Letošní, již jedenáctý, DEN POLICIE nese podtitul „Pohádkový,“ neboť děti mohou soutěžit o knížku „Policejních pohádek.“ Knihu zatím nelze koupit v žádném knihkupectví, návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost rozšířit svou knihovnu o první „Policejní pohádky.“ Soutěž začne v 10.45 hodin a na děti čeká osm soutěžních úkolů. Po jejich úspěšném absolvování obdrží prvních 500 soutěžících „Policejní pohádky.“  Přečtěte si pozorně pravidla soutěže.

Máte výjimečnou příležitost zhlédnout jedinečné spektrum připravených ukázek všech zúčastněných složek.

Program naleznete zde , případně si poslechněte AUDIOSPOT či VIDEOPOZVÁNKU (FABEX)

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková
16.  6.  2015


V zrcadle médií: 19-6 MS Deník ,  8-6_MS Deník, 10-6_MS Deník , 16-6 MS Deník , 17-6 Právo, FABEX OSTRAVSKO

vytisknout  e-mailem