Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zachráněný život

TEPLICE - Díky skvělé spolupráci složek IZS se minulý týden podařilo zachránit lidský život. 

Zachráněný život
     Díky skvělé spolupráci složek integrovaného záchranného systému se minulý týden podařilo zachránit život muži, který se pokusil o sebevraždu. Policisté v dopoledních hodinách přijali oznámení ženy, jejíž druh se měl nacházet zraněný někde v lese nad obcí Hrob.
     Duchcovští policisté se ihned vydali na označené místo a podle stop ve sněhu našli zraněného muže, který si způsobil bodné poranění hrudníku a další řezná zranění. Na místě už mu poskytoval první pomoc známý, který ho také vyrazil hledat na základě telefonátu družky.
     Vzhledem k nepřístupnému terénu policisté přivolali vrtulník Rychlé záchranné služby, člen posádky pak slanil k zraněnému muži a provedl nezbytná opatření k záchraně jeho života.
     Hustý porost neumožňoval muže vyzvednout do vrtulníku, policisté proto zavolali na pomoc Horskou službu České republiky. Během pouhých několika minut na místo přijel pracovník Horské služby ČR stanice Bouřňák, který muže speciální čtyřkolkou s kanadskými saněmi převezl k vrtulníku, který zraněného muže transportoval na traumatologické centrum ústecké nemocnice.
     Záchranářům i pracovníkovi horské služby tímto ještě jednou děkujeme za perfektní a rychlou spolupráci, díky níž se podařilo zachránit lidský život.
 
 
Slaňování záchranářeSlaňování záchranáře
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Transport k vrtulníkuTransport k vrtulníku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teplice, 16. 2. 2015, nprap. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence Teplice
tel. č. 974 439 207
email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem