Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V Železném Brodě děti hovořily o bezpečném chování

JABLONECKO - V uplynulých dnech se na prvním stupni Základní školy v Železném Brodě v ulici Pelechovská uskutečnily celkem čtyři besedy, jejichž hlavním tématem bylo bezpečné chování při setkání s cizími lidmi. 

V uplynulých dnech se v Základní škole v ulici Pelechovská v Železném Brodě uskutečnily celkem čtyři besedy se žáky prvního stupně na téma bezpečného chování. Celkem čtyři besedy pro děti v první, druhé, třetí a čtvrté třídě připravila policistka z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje z pracoviště v Jablonci nad Nisou.
 
Hlavním tématem všech besed byl kontakt s cizími lidmi. Policistka s žáky hovořila především o tom, jak se mají správně zachovat v situaci, kdy je na ulici pod jakoukoliv záminkou osloví cizí člověk. Důležité bylo, aby žáci pochopili, že s cizími lidmi nemají navazovat žádný kontakt a nemají si od nich v žádném případě ani nic brát. Policistka dětem také připomněla, že pokud by je na ulici tímto způsoben někdo oslovil, musí o tom říci někomu z dospělých – svým rodičům či učitelům ve škole a nenechat si takový „zážitek“ je pro sebe. Děti si také s policistkou připomněly to, jak se mají správně zachovat v době, kdy zůstávají samy doma a někdo u nich zazvoní na domovní zvonek. Žáci ve všech třídách byli při besedách velmi aktivní a ochotně vyprávěli i o svých zážitcích, které se jim nebo jejich blízkým v souvislosti s daným tématem staly. A právě za tuto aktivitu i za pozornost při besedách o správném chování při setkání s cizím člověkem všechny děti od policistky obdržely omalovánky a vystřihovánky.
 
Na přiložených fotografiích jsou žáci z druhé třídy s paní učitelkou Ivetou Kuželovou.
 
 
21. 11. 2014
nprap. Dagmar Sochorová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem