Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Objasněné případy od počátku adventu.

Praha východ - Co přinesl počátek adventu z pohledu kriminality 

Čas adventu bychom chtěli prožít v klidu a těšit se z vánoční atmosféry. Navštěvujeme vánoční koncerty, trhy, ale samozřejmě v tomto čase přeplněná nákupní centra. Jsme tolik zaujatí sháněním dárků pro své nejbližší, že přestáváme být ostražití. Zaparkovaná auta plná nakoupeného zboží či ponechaných zavazadel s finanční hotovostí jsou lákadlem pro nenechavce, které ani čas sváteční neodradí od jejich nekalých úmyslů. Naopak jim dává tušit snadný výdělek.
Kriminalisté z Prahy venkov-východ v prvních dnech prosince vypátrali hned dva takové výtečníky. Ti společně neodolali zaparkovanému vozidlu v obci Postřižín. Odcizili z něho sportovní kabelu s peněženkou a osobními doklady. Jako předčasný vánoční dárek obdrželi sdělení podezření z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení jednomu z pachatelů hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Druhý navíc obdržel sdělení podezření i za přečiny porušování domovní svobody a poškozování cizí věci, kterých se dopustil v obci Odolena Voda. V listopadových dnech v odpoledních hodinách vnikal na pozemky rodinných domů, poškodil vchodové dveře u domů a následně odcizil různou elektroniku a vybavení domácností. Jeho pobyt za mřížemi může trvat až tři roky.
Jiný pachatel odstrojil v Odolene Vodě ze zaparkovaného vozidla 4 ks elektronových kol, přičemž poškodil i práh auta. Též se jej podařilo vypátrat a obdarovat sdělením podezření z přečinu krádeže. Ve vězení může pachatel oslavit dvoje vánoce.
Zda se vyplatilo 35-letému muži ujet od benzínové čerpací stanice v Úvalech bez zaplacení, o tom může nyní při zpěvu koled rozjímat. Za natankovaných a neuhrazených 54,5 litů paliva Natural 95 si vysloužil sdělení podezření za přečin krádeže. Protože navíc řídil, byť mu tato činnost byla již rozhodnutím soudu zakázána, obohatil se i o sdělení za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tento muž by mohl ve výkonu trestu Ježíška vyhlížet až třikrát.

    Je pravdou, že o první adventní neděli policisté v Územním obvodu Prahy venkov-východ zaznamenali výrazně méně spáchaných skutků. Nezbývá, než si přát, aby tomu tak bylo nejen v čase vánočním. Policisté s blížícím se koncem roku rozhodně svojí intenzivní činností nedopřejí pachatelům klidu.

vytisknout  e-mailem