Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Další obvinění za demonstrace a páteční shromáždění

České Budějovice - Policisté obvinili již šestnáct osob v souvislosti s demonstracemi na sídlišti Máj, zároveň budou monitorovat bezpečnostní situaci ve městě o pátečním odpoledni. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Kriminalisté a vyšetřovatelé k dnešnímu dni pracují na zatím třiceti pěti trestních spisech, které se týkají protiprávního jednání účastníků demonstrací na sídlišti Máj. Z těchto 35 případů již v šestnácti věcech obvinili kriminalisté konkrétní osoby z konkrétního protiprávního jednání. Poslední tři obvinění jsou z těchto dnů.


Z trestného činu násilí proti úřední osobě a výtržnictví obvinili muže z Českých Budějovic (28 let). V sobotu 29. června letošního roku v ulici A. Barcala s úmyslem působit na výkon pravomoci úřední osoby, napadl klackem zasahující policisty pořádkové jednotky.


Dalším obviněným je devatenáctiletý muž z jihočeské metropole, který opakovaně na policisty ve stejném případě v ulici J. Bendy házel různé předměty.


Třetí z obviněných dvacetiletý muž z Českých Budějovic házel po zakročujících policistech kameny, a to i přes opakované výzvy k opuštění prostoru. V případě odsouzení by mužům hrozil trest odnětí svobody až na dobu šesti let.


Většina ze všech obviněných je stíhána v souvislosti s první demonstrací 29. června 2013. Podle kriminalistů počet obviněných ještě poroste, tak jak se budou vyhodnocovat pořízené záběry jednotlivých protiprávních jednání.


Jihočeská policie udělá vše pro to, aby zajistila v krajském městě klid, veřejný pořádek a bezpečí pro všechny jeho obyvatele a návštěvníky. Podle informací z Magistrátu města České Budějovice je na tento pátek odpoledne oznámeno poklidné shromáždění s pochodem přes Lannovu třídu a Sady. Policisté budou situaci ve městě monitorovat. Soustředí se však především na zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy, tak aby účastníci shromáždění nenarušovali plynulost dopravy a aby sami nebyli v ohrožení ze strany projíždějících vozidel.

mjr. Mgr. Jiří Matzner, pisjc@mvcr.cz

26. září 2013

vytisknout  e-mailem