Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policejní mistrovství ve střelbě

Absolutní vítěz závodu je náš policista! 

Absolutní vítěz závoduAbsolutní vítěz závodu

Ve dnech 22. - 24. října 2009 se konalo pod záštitou Policejního prezidia policejní "Mistrovství ve střelbě ze služebních krátkých zbraní" na střelnici v Opařanech. Na toto sportovní klání přijelo změřit své síly více jak 70 policistů z celé České republiky.

Soutěžilo se v následujcích disciplínách: "EPP" (Evropský policejní parkur), střelba dle "IPSC" (jednotlivci a družstva) a závod "Shoot off". První závodní den probíhala disciplína  "EPP" a střelba na kovové padací terče na čas, z nichž bylo vybráno 16 nejlepších střelců, kteří nastoupili poslední den do vyřazovacího závodu „Shoot off“. Druhý den se soutěžilo v "IPSC-jednotlivci" (8 situací), třetí den závodu měřili policisté své dovednosti v "IPSC-družstva" (4 situace) a následoval vložený střelecký závod „Shoot off“ (střelecký souboj na kovové padací terče).

Východočeskou policii reprezentoval policista nprap. Bc.  Miroslav ZAPLETAL, který nebyl v lehké situaci, neboť obhajoval titul, což se mu podařilo a potřetí získal prvenství ABSOLUTNÍHO VÍTĚZEtohoto závodu v jednotlivcích!

Dalším soutěžícím policistou byl  nprap. Martin BAŇANKA, který obsadil sedmou příčku. Ve družstvech získala tato trojice východočeských policistů titul MISTRA REPUBLIKYa obhájila tak tento titul z roku 2007!

Dalšími policisty byli nastržm. Petr HYNEK a prap. Michal MORAVEC, kteří se celkově umístili ve 2. polovině v závodu jednotlivců v IPSC a EPP.
 
Všem policistům za vzornou reprezentaci děkujeme a vítězům samozřejmě gratulujeme!
 
Foto Policie ČR: více ve FOTOGALERII
por. Mgr. Lenka Burýšková
14. 10. 2009

vytisknout  e-mailem