Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Sobotu zvládli občané i policisté

Jihočeští policisté monitorovali sobotní shromáždění, nedošlo k závažnému narušení veřejného pořádku.  

S ohledem na oznámená shromáždění napříč celou republikou monitorovala dění v celém kraji také jihočeská policie. Shromáždění oznámené na třetí hodinu odpolední do Českých Budějovic, s následným pochodem k Dlouhému mostu, proběhlo v klidu za účasti zhruba 150 osob. Během shromáždění a pochodu nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání. Organizátor shromáždění několik minut po čtvrté hodině ukončil.


Policisté pak monitorovali pohyb deseti až dvacetičlenných skupinek osob po sídlišti Máj. S občany rozmlouvali policisté z antikonfliktních týmů. Poblíž ulice V. Volfa byla připravena pořádková jednotka. Na sídlišti se v podvečer sešlo zhruba 250-300 osob. Chvílemi byla tzv. občanská diskuze velmi hlasitá. Policisté však museli pro porušení zákona (přestupkové jednání) zajistit pouze devět osob a to pro neuposlechnutí výzvy policie. Policisté nezaznamenali žádné rasistické útoky, napadení ani jiné protiprávní jednání.


Kolem osmé hodiny zavládl na sídlišti klid. V lokalitě nadále působí místní policisté v režimu posíleného výkonu služby. Policejní preventisté se také tento týden ve čtvrtek opět zapojí do streetworkového odpoledne na sídlišti Máj. Připravili si akční hry pro děti a mládež.

mjr. Mgr. Jiří Matzner, pisjc@mvcr.cz

26. srpna 2013

vytisknout  e-mailem