Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Ocenění projektu

Ms kraj - „Bezpečně na silnicích v příhraničí – podpora prevence a společné řešení problémů“ 

europrojekt_oceneni_01.JPGMinulý týden ve čtvrtek (13. června 2013) se v kulturním domě v Opavě uskutečnilo česko – polské setkání s názvem „Od Phare CBC k Cíli 2“, které po celou dobu provázela tajemnice české části Euroregionu Silesia paní Jana Novotná Galuszková. Cílem setkání bylo vyhodnocení dosavadní česko – polské spolupráce v Euroregionu Silesia a využívání fondu mikroprojektů pro realizaci přeshraničních projektů spolufinancovaných Evropskou unií. Součástí programu bylo i ocenění nejúspěšnějších projektů Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 -2013, Fondu mikroprojektů v Euroregionu Silesia. Byly zde nastíněny také možnosti dalšího čerpání dotací z nového programu česko – polské spolupráce, který bude v novém programovém období 2014 – 2020 součástí Cíle 2 kohezní politiky Evropské unie.

Slovo si postupně u řečnického pultu přebírali a na téma úzce související se setkáním k přítomným hovořili primátor Statutárního města Opavy a předseda české části Euroregionu Silesia pan Zdeněk Jirásek a primátor Města Racibórz a předseda polské části Euroregionu Silesia pan Miroslaw Lenka.

V dalším bloku setkání vystoupil se svým příspěvkem kpt. Mgr. Bc. Milan Kozák z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, který zde představil pro veřejnost velmi zajímavý projekt s názvem „Problémy sociálního vyloučení na česko – polské hranici – senioři v bezpečí“.

Součástí programu bylo rovněž vyhlášení nejlepších projektů v Euroregionu Silesia. Vedení Euroregionu Silesia hodnotilo celkově 151 projektů. V jedné z kategorií získal ocenění projekt našeho Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje s názvem „Bezpečně na silnicích v příhraničí – podpora prevence a společné řešení problémů“. Ocenění si tento projekt zasloužil díky jeho největšímu dopadu na širokou veřejnost. V rámci tohoto projektu bylo pro dopravní policii krajského ředitelství pořízeno ojedinělé vybavení pro prevenci a řešení dopravních přestupků v česko – polském příhraničí (sady k distančnímu monitorování a dokumentaci rizikového chování účastníků silničního provozu a přístroje na měření propustnosti skel). V průběhu projektu proběhlo deset společných preventivních dopravně bezpečnostních akcí, při kterých probíhala i distribuce informačních a edukativních materiálů řidičům. Závěrem byly vyhodnoceny společné aktivity české a polské dopravní policie.

Toto ocenění nám může být motivací pro tvorbu dalších, stejně úspěšných projektů spolufinancovaných EU.

logo_01.png

Bc. Hana Kuchárová a por. Mgr. Soňa Štětínská

18.6.2013 

vytisknout  e-mailem