Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Spolupráce polských a českých policistů

Ms kraj - konference k projektu Společná hranice-společné problémy (Wspólna granica - wspólne problémy) 

polsko_konference_2013_01.jpgProjekt Společná hranice-společné problémy (Wspólna granica - wspólne problémy) realizuje Komenda Wojevódzka Policji w Katowicach v rámci Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007-2013. Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje je zahraničním partnerem a polským partnerem je Komenda Miejska Policji w Rybniku.

polsko_konference_2013_02.jpgProjekt je zaměřen na podporu socio-ekonomického rozvoje v česko-polském příhraničí, na zlepšení bezpečnosti obyvatel a turistů v Euroregionu Silesia a v neposlední řadě na zajištění příznivých podmínek pro podnikání. Hlavním cílem projektu je snížení nabídky drog, zabránění míře jejich pašování a obchodování s nimi. Je také zacílen na posílení mezinárodní spolupráce v této oblasti a zastavení nárůstu poptávky po drogách zvýšením povědomí o právních, zdravotních a společenských účincích jejich užívání.

polsko_konference_2013_03.jpgZahajovací konference, která se uskutečnila ve čtvrtek 10. ledna 2013 v polském Rybniku, se za krajské ředitelství zúčastnili plk. Doc. Martin Hrinko náměstek ředitele pro vnější službu. Jelikož projektu se zúčastní kriminální a dopravní policie krajského ředitelství, dalšími hosty konference za českou stranu byli vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Mgr. Bc. Jiří Zlý, vedoucí dálničního oddělení Ostrava npor. Mgr. Jiří Pátra a kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality SKPV v čele s jejich vedoucím.

polsko_konference_2013_04.jpgV úvodu konference byli všichni zúčastněni přivítáni organizátory akce. Za českou delegaci pronesl krátký proslov také plk. Doc. Martin Hrinko, který poděkoval organizátorům akce. Pak již proběhl samotný program, který sestával z představení situace ve výrobě a distribuci drog jak v Polské, tak v České republice.

Po ukončení zahajovací konference program pokračoval odborným seminářem, který byl už určený pouze pro kriminalisty, kteří se ujmou jeho realizace v praxi.

por. Mgr. Daniela Vlčková |PIO| a Bc. Hana Kuchárová |OSČ|
17. 1. 2013
 

logo EP.jpglogo_01.png

vytisknout  e-mailem