Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Prevence v druhé polovině listopadu

Hradecko – Mnoho posluchačů různého věku  

V průběhu 11 dnů od 14. listopadu 2012 do konce měsíce hradecký preventista realizoval 21 preventivních přednášek, při kterých mu naslouchalo více než 560 posluchačů. Témata a stejně tak posluchači byli různorodí. Ve čtyřech případech policista hovořil k seniorům, jednou vyrazil na dívčí internát, do dětského diagnostického ústavu a dvakrát do sídla mateřské školy. Dalších třináct přednášek policista realizoval v Preventivně informačním centru hradecké policie.

Ve středu 14. listopadu policista přivítal na hradecké policii žáky 5. tříd Základní školy Pouchov, ke kterým hovořil na téma rizik virtuální komunikace. Stejně tak hovořil i k žákům 6. třídy Základní školy Svobodné dvory dne 15. listopadu 2012 a dále pro dvě skupiny osmáků ze Základní školy Smiřice ve dnech 16 a 22. listopadu. Například o kyberšikaně a kybergroomingu policista hovořil dne 22. listopadu i k dětem z Dětského diagnostického Hradec Králové.
Dále Preventivně informační centrum navštívili žáci Obchodní akademie, Střední pedagogické školy, Vyšší odborné školy cestovního ruchu a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky s.r.o. Hradec Králové, a to ve dnech 20. a 27. listopadu, kteří vyslechli informace o trestní odpovědnosti, trestné činnosti mládeže a s tím spojenými radami chování v krizových situacích a výběru rizik virtuální komunikace. Na toto téma policista hovořil i ke studentům Střední odborné školy veterinární Hradec Králové dne 21. a 28. listopadu. V pátek 30. listopadu přednášku na toto téma vyslechli žáci Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy, Hradec Králové. Besedu na toto téma policista realizoval v podvečerních hodinách dne 20. listopadu v Domově mládeže, internátu Hradec Králové, ul. Vocelova.
Policista dále uskutečnil přednášky na téma bezpečného chování, které vyslechli předškoláci, či žáci 1. a 2. tříd základních škol. Ve středu 21. listopadu na hradeckou policii zavítali prvňáci a den poté (22. listopadu) druháci se Základní školy Pouchov Hradec Králové. Za stejným tématem do centra vyrazili i starší žáci Mateřské školy Slavíčkova Hradec Králové dne 27. listopadu. S tímto tématem policista vyrazil dne 20. listopadu do Mateřské školy Smiřice. V této školce část přednášky vedl i krajský koordinátor oddělení BESIP, který na závěr dětem předal reflexní vesty a to v rámci kampaně Ministerstva dopravy ČR s názvem „Jsme vidět!“. Shodné téma bylo obsahem přednášky v budově Mateřské školy Slavíčkova Hradec Králové, kam policista vyrazil za těmi nejmenšími, a to dne 29. listopadu.
Zájem o přednášku měli žáci 9. třídy Základní školy Svobodné dvory Hradec Králové, kteří si ji vyslechli dne 27. listopadu v Preventivně informačním centru.
Na téma trestné činnosti ohrožující seniory a o radách jak se jí vyhnout, či jak minimalizovat škody policista hovořil dne 14. listopadu seniorům v obci Boharyně a dne 20. listopadu v obci Mokrovousy. Senioři z Mokrovous kromě informačních materiálů obdrželi rovněž tašky s reflexními prvky oddělení BESIP.
Shodnou přednášku vyslechli i občané místní části Kukleny Hradec Králové v budově Základní školy dne 26. listopadu. Téhož dne se shodná přednáška na dané téma udála rovněž v budově HARMONIE II v Hradci Králové nejen pro klienty Centra sociální pomoci a služeb o.p.s. Hradec Králové, ale i pro členy Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR, základní organizace kardiaků Hradec Králové.

Fotogalerie ke zhlédnutí zde…

Více preventivních informací na úseku silničního provozu zjistíte na www.ibesip.cz

Více preventivních rad směřujících k seniorům naleznete zde…

Více článků o trestné činnosti ohrožující seniory v Královéhradeckém kraji naleznete zde…

Více informací k bezpečné virtuální komunikaci naleznete zde:

www.seznamsebezpecne.cz
www.e-bezpeci.cz
www.saferinternet.cz

Partner královéhradecké policie ve tvorbě informačních materiálů k rizikům virtuální komunikace je Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Čtěte také:
Bezpečně na cestě do školy – článek z preventivní akce na Trutnovsku
Exkurze a beseda pro děti – článek z preventivní akce na Jičínsku
Příjemné posezení se seniory – článek z preventivní akce na Trutnovsku

 

nprap. Jan Čížkovský
30. listopadu 2012
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem